Do Broumovských stěn dnes a zítra zamíří otužilí táborníci všech věkových kategorií z celé republiky, aby se zúčastnili dalšího Zimního táboření na Hvězdě, které je letos opravdu zimní. Na vrcholcích stěn leží odhadem ke 30 centimetrů sněhu a teploty jsou lehce pod nulou.

I když se bude tábořit na Hvězdě, vše začne dnes v 11 hodin u kapličky na Ostaši. Právě na stolové hoře nedaleko Police nad Metují všechno v prosinci 1964 začalo. „Chceme si tu připomenout začátky zimního táboření, popovídat si a zavzpomínat," říká Petr Scholz, a prozradil, že zdejší akce je jedním z nejstarších zimních táboření v České republice. O dva roky starší je pouze podobná akce Klíč v Lužických horách.

První nedočkavci dorazili na Hvězdu už ve čtvrtek. „Včera jsme připravovali dříví a zrovna přijeli chlapi z Litoměřic a začali si stavět stany," usmívá se Petr Scholz s dobrou náladou, že po suchých letech se konečně táborníci dočkali sněhu. Pamatuje si, kdy se naposled tábořilo na sněhu? „To vím úplně přesně - před deseti lety na 50. ročník. A tenkrát to byl první a zároveň poslední sníh té zimy. V neděli, když jsme končili, tak začalo tát a bylo po zimě," připomněl. „Věřím, že to vydrží a nebude v neděli břečka," doufá, že táborníkům zachová paní Zima přízeň.

Od 14 hodin se budou Táborníci se na Hvězdě začnou scházet od 14 hodin, postaví si stany a večer si při promítání filmu připomenou minulé ročníky. V sobotu vyrazí na výlet po hřebenech Broumovských a Polických stěn a oficiální zahájení zimního táboření je naplánováno na sobotní podvečer v 16:30, kdy bude zapálena slavnostní vatra. Navečer se účastníci mohou těšit na společenskou zábavu s trampskou kapelou Slaveňáci.

Jako každý rok bude vyhlášen nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastník či nejpočetnější parta. Neděle bude ve znamení ukončení zimního táboření, úklidu a loučení s kamarády.