Břehy velkodřevíčského koupaliště spojovala pevná, úzká lávka a také plovoucí lávka umístěná na plovácích, která je již součástí soutěží čtvrtým rokem.

Soutěžilo se ve třech kategoriích

Soutěžilo se ve třech kategoriích muži, ženy a dvojice. V letošním roce byl o zápolení nad vodní hladinou obzvláště velký zájem a tak přes patnáct stovek přihlížejících diváků bavili svými akrobatickými kousky při překonávání lávek čtyři desítky soutěžících.

Nejdelší možný čas byl zapotřebí v soutěži jednotlivců při zdolávání pevné lávky na kole, která program zahájila.

Další disciplínou byl přeběh plovoucí lávky dvojic, kde partneři běželi proti sobě a museli se tak uprostřed, pokud možno bez pádu do vody, vyhnout sami sobě.

V další kategorii dvojic byl převoz partnera na trakaři přes pevnou lávku v obou směrech, přičemž vždy uprostřed se museli partneři vyměnit. Zde byl v obou disciplínách počítán nejrychlejší čas.

A jak vše dopadlo? Nejúspěšnější byli: v kategorii mužů 1. místo Alexandr Jestřáb, 2. místo Ondřej Lamka a 3. místo Martin Vlach.

V kategorii žen si nejlépe vedly: 1. místo Jaroslava Přibylová , 2. místo Zdeňka Blechová a 3. místo Simona Bitnarová.

Jako nejlepší dvojice byly vyhodnoceny: 1. místo Viktor Jančík a Tomáš Beneš, 2. místo Aleš Lamka a Ondřej Lamka a 3. místo Martin Kovalovsky a Jan Rak.

Kouzelník a také akrobatická show

V průběhu odpoledne se konal i doprovodný program, pro děti vystoupil kouzelník a v akrobatické show na bungee trampolíně se představil profesionální tým Lukáše Vokatého. Tuto trampolínu si bylo též možné osobně vyzkoušet.

Na letošní nápor návštěvníků se pořadatelé dobře připravili, proto se u vchodu ani netvořily dlouhé fronty.

Soutěžním odpolednem ale vše nekončilo a tak ti, kteří měli ještě málo, si mohli pobyt na koupališti prodloužit do pozdních večerních hodin, kdy jim k tanci a poslechu zahrály kapely Trilobeat a Nanovor.

 Jiří Mach