Zábavné sobotní dopoledne v Adršpašských skalách ocení především děti. Od 10.00 do 13.00 hodin jsou pro ně připraveny Adršpašské čertohrátky.

„Děti se mohou těšit na řadu soutěží. Pro letošek jsou připraveny opět nějaké novinky a o zábavu nebude nouze," uvedla Ivana Jeřábková z Ulity Broumov. Ve skalách se děti setkají s čerty, Mikuláši, andílky a ozdobí si několik stromečků. Na konec se budou opékat buřty. Ti nejmenší dostanou i drobnou odměnu.

S tradicí obchůzky a obdarováváním svatým Mikulášem a jeho družinou, anděly i čerty vás seznámí členové Folklorního souboru Barunka z České Skalice v Rudrově mlýně v Babiččině údolí. Při sobotní Mikulášské obchůzce, která začíná v 17.00 a 18.00 hodin, uslyšíte legendu o svatém Mikuláši a čerti zatančí pekelnou maděru. Malé děti před pekelníky ochrání Babička.

V neděli v 16.15 hodin zavítá Mikuláš také na náměstí T.G.Masaryka v Červeném Kostelci. Umíte básničku či písničku? Pak se nemusíte bát a přijďte se podívat pod vánoční strom a odměna vás od Mikuláše určitě nemine.

Mikuláš se svou pekelnou družinou zavítá v neděli v 16.00 hodin také do Čapkova sálu v Hronově. Děti se tam naučí čarovat, zasoutěží si v pohádkovém kvízu, prolezou pekelným tunelem nebo budou dovádět jako správní čertíci při pekelné diskotéce. V závěru dvouhodinového programu přijde i Mikuláš a rozdá dětem nadílku.