Na nedávném setkání otužilců a dálkoplavců na hrázi hlavňovského rybníka se objevil i Pavel Trebichavský. Ten se v srpnu 2009 vypravil do Anglie, odkud chtěl přeplavat kanál La Manche. Jeho tehdejší mise však nedopadla podle představ.

Co se stalo před těmi dvěma lety, že se to nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce?
„Pro to, aby se přeplavba kanálu La Manche mohla úspěšně dotáhnout do konce se musí sejít řada podmínek, aby pokus o jeho překonání byl úspěšný. Ať už se plave přes vodu, leze na kopec nebo se dělá nějaký jiný takovýhle výkon tak samozřejmě jednou z těch podmínek je počasí. A to nebylo nakloněno - čekali jsme týden, dva, tři týdny a pořád foukal silný vítr a ještě navíc ze špatného směru. Kvůli velkým vlnám jsem nemohl vyplavat a i když jsem tam trénovali, tak jsem tu dobu prakticky pročekali.”

Prý se chystáte na druhý pokus o překonání lamanšské úžiny…
„Ano. Chystám se do Anglie poslední týden v srpnu příštího roku. Doufám, že nevyzpytatelné počasí bude tentokrát vstřícnější a na druhý pokus bude úspěšný. Poplavu individuálně, ale kromě mě by se o přeplavání chtěla pokusit česko-polská štafeta našeho plaveckého klubu.”