Nejhorší situace byla na Trutnovsku a Náchodsku. „Naši technici na odstranění poruch pracovali téměř nepřetržitě, ve dne i v noci, v terénu v extrémních podmínkách. Spolupracujeme s Královéhradeckým krajem i hasiči,“ říká mluvčí ČEZu Šárka Beránková.

V neděli odpoledne se situace začala stabilizovat, nicméně práce mají pokračovat i během pondělí. „V Bohuslavicích nad Metují, které byly nejvíce postiženou obcí, došlo už včera ke kompletnímu zprovoznění na hladině nízkého i vysokého napětí. V případě nízkého napětí jen to, co šlo připojit,“ uvedla mluvčí.

V obcích Kohoutov a Vyhnánov bylo vedení nízkého napětí zcela na zemi, byla zde asi nejhorší situace jak na vedení vysokého i nízkého napětí. Část obce byla ještě dnes 13. srpna bez energie. Na Trutnovsku byla nejvíce zasažena oblast vedení vysokého napětí od obce Prkenný důl, přes Žacléř, Bernartice a Petříkovice. Minimálně na deseti místech byly stromy ve vedení a také v okolí Žacléře chyběla velká část vedení.

Dnes měli technici vše opravit kromě jednoho úseku, kde se ještě stále těží dřevo. V Úpici je už vše v pořádku, včetně ČOV Havlovice. „Chybí zprovoznit zbytek Havlovic a Maršova u Úpice. V Libňatově se podařilo dát do pořádku další část vedení,“ sdělila Beránková.