Nandu pampový je velký, nelétavý a rychle běhající pták podobný pštrosovi. Váží přes dvacet kilogramů a dožívá se 15 a více let. Obvykle žije ve stepích a savanách Argentiny, severovýchodní Brazílie a Bolívie. V České republice se chová v několika zoologických zahradách i na farmách, jakou je právě ta broumovská.

Zajímavostí je, že samec se může pářit s několika samicemi, které pak snesou i desítky vajec do společného hnízda. Vejce mají hmotnost okolo 600 g. Péči o hnízdo a mláďata přebírá samec, sám sedí na vejcích 35 až 40 dnů.

V areálu U Cihelny ve Starém Městě v Náchodě vystavovali chovatelé králíky, drůbež, holuby i exotické ptactvo. Návštěvníci mohli obdivovat také kaktusy či  masožravky.
Králíci, drůbež, holubi i exotické ptactvo. U Cihelny se konala oblíbená výstava

Farma Wenet nabízí nedaleko centra města setkání s různými druhy zvířat, některá z nich si mohou návštěvníci i pohladit a zažít tak neobyčejné chvíle, odpočinout si v příjemném prostředí a nabít se novou energií. Najdete zde velbloudy, lamy, lemury, papoušky, různé druhy koz a ovcí, drůbež a mnoho dalších zvířat. Farma je v případě hezkého počasí otevřená celoročně. Ideální čas pro prohlídku je od 10 do 17 hodin.