Zvěsti o tom, že jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení vyroste v příhraničním městě nedaleko Náchoda, se nesly už delší dobu. Místní se o tom bavili, ale nevěděli to jistě. Podle DKL24.pl je již vydané pravomocné stavební povolení. Občerstvení se bude nacházet v části tržnice "Zbaj", poblíž ulice Główna, což údajně potvrdila i starostka města Aneta Potoczna. Objekt má být postavený během několika měsíců a bude výsledkem jednání některých podnikatelů z Kudowy s vedením společnosti.

Část tržnice ve městě Kudowa-Zdrój je sice zbouraná, prodejci se zbožím se však přesunuli hned vedle na její druhou část. Sortiment je stále bohatý a pestrý.
Nákupy na tržnici v Kudowě stále pokračují. Co bude místo její zbourané části?

Položili jsme paní starostce písemně několik otázek ohledně stavby, na odpovědi zatím čekáme. Je totiž více než jisté, že zájem Čechů o návštěvu tohoto lázeňského města ještě více poroste. Už to nebudou jen výhodné nákupy jídla, ošacení, brýlí, nábytku, květin, cigaret či pohonných hmot, ale i fastfood, který je lákadlem především pro děti a mládež. Nejbližší McDonald's občerstvení jsou totiž až v zhruba 35 km vzdáleném Kladsku (26 tisíc obyvatel) či 50 km vzdáleném Hradci Králové (okolo 94 tisíc obyvatel).

Mohlo by vás zajímat: Kudowa Zdrój nenabízí jen výhodné nákupy. V Lázeňském parku posílíte své zdraví

Zdroj: Deník/ Regina Hellová