Je tomu již šest let, kdy se tehdy 20letý novoměstský kadeřník David Jaček spolu s dalšími 11 finalisty ucházel o titul Muž roku 2017. Tehdy se fotografie s jeho uhrančivým pohledem objevovala v souvislosti s finálovým večerem v náchodském Beránku ve společnosti dalších urostlých mladých mužů. Nyní ale jeho obličej je od 7. prosince jednou z tváří v databázi osob, po nichž pátrá Policie ČR. Za jaké porušení zákona byl odsouzen ale policisté neupřesnili. „Všechny potřebné informace k pátrání po muži jsou v databázi Patrosu," uvedla pouze policejní mluvčí Lucie Konečná.

Na Davida Jačka si vzpomněl i pořadatel soutěže Muž roku David Novotný. Informace, že někdejšího aspiranta na nejkrásnějšího muže Čech hledá policie, ho překvapila. „Neříkejte… O tom nic nevím. To jsem vůbec netušil," byl zaskočen. O jeho osudu ale nic bližšího neví. „Po soutěži jsme se párkrát potkali v Náchodě, ale to už je dlouho. V bližším kontaktu jsme nebyli a poslední minimálně dva roky o něm vůbec nevím," dodal David Novotný.

Matyáš Hložek se stal Mužem roku 2017.
Mužem roku je Matyáš Hložek, syn zpěváka. Vybrali ho z dvanácti finalistů

Připomeňme si lepší časy Davida Jačka. I když v roce 2017 nezvítězil, získal titul Mister Supranational, který ho opravňoval reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Mister Supranational, která se každou zimu od roku 2016 pořádá v Polsku. Jedná se o mužskou verzi tradičnější soutěže Miss Supranational. Byl také nominovaný na Tvář roku ČR. Rozhodl se prosadit jako model či moderátor. A na jeho cestě za snem se mu podle fotografií na jeho instagramovém profilu dařilo. Pustil se i do charitativního projektu „Světlo temnoty", kdy nafotil s finalistkou soutěže Miss ČR odvážný kalendář a z jeho prodeje chtěl pomoci dětem, které to v životě nemají lehké.

Odkaz na policejní pátrání:

https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=9231207230505