„Stavební práce začaly na začátku prosince loňského roku a zhotovitelem této multifunkční stavby za 8,6 mil. korun, jejíž návrh realizace vzešel přímo z řad místních občanů, byla firma Bezedos,“ připomněla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Samotné stavbě předcházela příprava staveniště, odstranění dřevin a zemní práce. Stavbařům se navíc podařilo dokončit nové zázemí pro místní obyvatele o čtyři měsíce dříve, než bylo původně plánováno.

„Vzniklo tady skvělé zázemí, které může nabídnout obyvatelům Babí prostor pro různá cvičení, sportovní vyžití, ale hlavně možnost setkávání se při kulturních a společenských akcích. V neposlední řadě je dokončení ještě před zahájením školního roku skvělou zprávou pro místní školáky a paní učitelky, které s dětmi budou moci využívat centrum v případě nepříznivého počasí a nebudou muset již docházet do tělocvičen v Náchodě. Rozhodně i s nimi počítáme!“ uvedl při slavnostním otevření starosta Jan Birke a dodal: „Pro místa, kde často už dnes není ani pošta, ani obchod, má takové zázemí obrovský význam“.

Místostarosta Jan Čtvrtečka ocenil, že přesně takhle si město představuje, že by měla fungovat spolupráce s jednotlivými příměstskými částmi. „Zástupci občanské rady přišli s nápadem a konkrétní představou využití centra, věnovali pro jeho výstavbu potřebný pozemek, a na nás bylo jejich sen zrealizovat,“ dodal Čtvrtečka.