Již zítra se do josefovské pevnosti vrátí populární série překážkových závodů Gladiator Race. Závody v sobě kombinují běh v náročném terénu s překonáváním přírodních I umělých překážek.

"Tratě v Josefově se řadí do kategorie RUN, což znamená mírnější obtížnost překážek, které tak dají příležitost k účasti ostříleným borcům, ale I úplným nováčkům," říká za pořadatelský tým Václav Husák.

Na start se v sobotu v pevnostním městě plném podzemních chodeb a opuštěných vojenských budov postaví více než osm stovek statečných gladiátorů v různých kategoriích. Jen v těch dětských vyrazí přes 300 malých závodníků a závodnic. Startovní koridor ožije lehce po deváté hodině, kdy je plánován začátek závodu dětských kategorií.

Na nejmenší gladiátory čeká 1 a 2 km dlouhá trasa plná zábavných překážek, které prověří jejich obratnost, sílu I vytrvalost. Vrchol celé akce odstartuje před polednem. Hlavní závod kategorie RACE, jehož délka je lehce přes 4 km s více jak 20 překážkami startuje v čase od 11:45 do 12:40 hodin.

"Trať zavede závodníky do podzemních kasemat, přes hradební valy, říční koryta až na vrchol historických vojenských budov. Na trase se objeví I nové překážky, které si organizátoři vyzkoušeli na posledních závodech v závěru loňské sezóny a nabídnou tak závodníkům ještě zajímavější a zábavnější zážitek, což ocení především pravidelní účastníci této oblíbené série překážkových běhů," prozrazuje Václav Husák.

Novinkou je neosvětlený průběh podzemím v délce 300 metrů. "Katakomby jsou zcela bez osvětlení a je tedy téměř nemožné je zvládnout bez čelovky nebo baterky. Hrozí možnost úrazu nebo také seběhnutí z cesty," připomínají pořadatelé, že pro závod Gladiator Race Winter Josefov je tedy povinná výbava čelovka nebo baterka.

Součástí závodního dne je i doprovodný program, který bude přizpůsoben současné hygienické situaci. Organizátoři ze společnosti Sportvisio, ve spolupráci s městem Jaroměř pro účastníky připravili dětské soutěže, zahřívací zónu a stánky s partnery závodu.