„Bylo zde předáno 54 cisternových automobilových stříkaček, tři cisternové automobilové stříkačky – lesní speciály a dvě automobilové plošiny do všech krajů v České republice,“ informovala nás tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Ta dále upřesnila že Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje převzal z tohoto množství techniky tři cisternové automobilové stříkačky CAS 15/2000/120 M2Z Mercedes – Benz a cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20-S2T na podvozku Iveco Magirus.
Dvě z těchto čtyř aut rozšíří vozový park profesionálních hasičů na Náchodsku. „Jedna cisterna Mercedes bude v Náchodě, nová cisterna Iveco bude mít své místo na stanici v Broumově,“ upřesnila Martina Žahourková.

Nová technika pro Náchodsko je zatím ale v Hradci Králové a na místo svého určení půjde na začátku příštího roku. „Nová cisternová stříkačka Iveco u nás nahradí starší vozidlo Renault, které skončí jako záložní technika v Náchodě,“ informoval nás včera velitel PS Broumov Lukáš Plachta.