"O hasiče pečujeme dlouhodobě, v první řadě bylo třeba se zaměřit na obnovu jejich techniky, která se nám postupně daří. Z rozpočtu města každoročně uvolňujeme nemalý objem finančních prostředků, nové vozidlo pro hasiče na Babí přišlo na 300 tisíc korun," uvedl starosta Náchoda Jan Birke, který se také při předání jízdu v novém vozidle osobně vyzkoušel.

Pževeze i omladinu

Vozidlo Ford TRANSIT s devíti místy k sezení bude možné využívat také k evakuaci ohrožených obyvatel a k dopravě humanitární pomoci na místo určení. Uplatnění najde rovněž při přepravě mladých hasičů na jejich soutěže a akce s mládeží. Náchodští hasiči se tak nemusí obávat o nastupující generaci.

Současně se zakoupením nového vozidla byl repasován stávající přívěs PPS 12, který slouží pro přepravu požární stříkačky a potřebného vybavení pro zásah. Vlastní přípravné práce pro změnu barvy vozidla a montáž potřebného zařízení provedli sami dobrovolní hasiči.

„Nové vozidlo nahradilo dopravní automobil Avia 21 Furgon. Jeho provoz byl značně neekonomický z důvodu častých poruch. Samozřejmě jízda s novým vozidlem je mnohem bezpečnější díky řadě bezpečnostních prvků vozidla, které starý dopravní automobil postrádal," upřesnil starosta družstva z Babí Petr Hornych. „Nové vozidlo je navíc možné řídit s řidičským oprávněním skupiny „B", což je velká výhoda oproti staršímu vozidlu, na který byl nutný řidičský průkaz na nákladní automobily," doplnil starosta SDH Babí.