V sobotu 18. července ráno se do Meziměstí začala sjíždět družstva hasičů  z Královéhradeckého kraje – z náchodského, rychnovského a královéhradeckého okresu.  Celkem se na soutěž dostavilo 22 družstev, 12 družstev mužů a 10 družstev žen.

Po slavnostním zahájení v 9:45, kterému byli přítomno pan místostarosta Pavel Hečko a starostka Eva Mücková,  se družstva pustila do zápolení. Za horkého úmorného počasí, které spíše lákalo k vodě než k jakékoliv sportovní aktivitě, sváděla družstva nemilosrdné souboje o desetiny i setiny sekund. Ještě že jsme měli k dispozici oba velké stany, které skýtaly alespoň trochu stínu a kterých ti, kteří právě nesoutěžili nebo se na soutěž nepřipravovali, plně využívali.

Meziměšťákům se tradičně v Meziměstí nedaří. Ukázali však, že dokáží takovéto soutěže organizovat, plně zajistit a poskytnout ostatním družstvům kvalitní servis. A jak vše dopadlo? Mezi muži zvítězilo družstvo z Trnova, které předvedlo kvalitní útoky se započitatelnými časy 23,11 a 22,27. Při druhém pokusu pravý proudař dokonce 21,89. Na druhém místě bylo družstvo Semechnice A (22,91) a třetí skončili muži z Bystrého v Orlicích horách (24,20). Mezi ženami pak zvítězilo družstvo z Dlouhé vsi časem 24,73. Druhé místo pak obsadily ženy ze Sněžného (25,08) a třetí skončily ženy z obce Tutleky (25,14). Časy velice slušné a rozmezí 0,41 mezi prvním a třetím družstvem.  Vyzdvihnout bychom měli výkon nejrychlejší proudařky Simony Paštikové z SDH Semechnice 22,6 a také nejrychlejšího proudaře Jana Tláskala z SDH Trnov. Meziměstí mělo v soutěži dvě družstva. Družstvo Meziměstí skončilo osmé s časem 26,50 a družstvo Meziměstí TRAT TEAM s časem 30,38 na místě desátém. Vyhodnocení soutěže proběhlo kolem 15.hodiny opět za účasti vedení města. Žádné družstvo neodešlo s prázdnou, všichni kromě diplomů získali i věcné ceny, které použijí při dalších soutěžích nebo které přímo na místě nebo cestou domů zkonzumovali.

SDH Meziměstí, členům současným i bývalým,  děkujeme za vzorné zajištění celé akce. Ostatním pak děkujeme za to, že i za horkého počasí přijeli a soutěžili. S některými soutěžícími se na různých soutěžích setkáváme již více než 10 let a je zajímavé, sledovat jejich vývoj.  Všichni se těšíme na další ročník v Meziměstí.

Eva Mücková, starostka