„Budeme moci fandit v hasičárně. Město ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Velká Ledhuje zvou na společné sledování zápasů. Kéž by se našim hokejistům dařilo," sdělila polická starostka Ida Jenková.

Hokej na velkém plátně kina

V hasičárně se má promítat na plátno. Kolik lidí se projekcí, které začali včera večer, bude účastnit, to těžko říci. Přijít může kdokoliv, ale ještě ve čtvrtek nějaké zvláštní rezervace nezaznamenali.

Vloni se zápasy českého týmu promítaly v Polici na sále Pellyho domů, ale atmosféra nebyla taková, jakou by hokejové nadšení zasloužilo. Sál je velký a fanoušků v něm nakonec nebylo mnoho. Proto se letos společné fandění uskuteční v jiných prostorách. „Zvolilo se menší a komornější prostředí hasičárny. Uvidíme, kolik lidí přijde," sdělil Martin Balák z městského úřadu v Polici nad Metují.

To v Novém Městě nad Metují je možno veřejné projekce zápasů domácího týmu sledovat na velkoformátovém plátně kina. Začalo se včera zápasem Česka se Švédskem.

„Budeme promítat na velkoformátovém plátně ve velkém kinosále. Návštěvníci budou mít také možnost návštěvníci naši kinokavárnu, kde bude menší projekce. Zde si budou moci dát pivečko a co budou chtít. Na velký sál je jinak povolen vstup s pop cornem a s „nebarevnými", nealkoholickými nápoji," sdělil Jaroslav Červinka, vedoucí novoměstského Kina 70.

Třeba v Broumově zatím společné sledování hokejových zápasů nepřipravují. Jak informoval místostarosta Kamil Slezák, až v případě úspěchů našich hokejistů při postupu k finále by společné fandění s velkoplošnou projekcí uspořádali, jako v předchozích letech, v sále informačního centra na náměstí.

Na nával fanoušků se připravují také některé hospody. Například Stovka u Gurina v Hronově je na fanoušky připravená dokonale kromě hokejově vyzdobeného lokálu u velkoplošné televize nabídne fanouškům i řadu zajímavých soutěží a možnost dát si svůj tip i na konkrétní zápas. „Pro fanoušky máme na hokejové mistrovství připravené i občerstvení a mohou se také těšit na novinky v nabídce piv," sdělil provozovatel restaurace Jiří Gurin Frýba.

Fanoušky hokejového mistrovství očekávají také v restauraci na fotbalovém stadionu v Teplicích nad Metují. „Sledovat hokejová utkání bude možno na velkoplošné televizi. Všichni fanoušci jsou vítáni a bude pro ně připraveno i občerstvení. Nic dalšího speciálního ale nepřipravujeme," řekl provozovatel restaurace Josef Ježek.