Kynologové se psími miláčky všech ras a velikostí předváděli své dovednosti a sehranost a snažili se nasbírat co nejvíce bodů. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích a v disciplínách bylo zapotřebí zvládnout poslušnost a ovládání psa, aport, zdolávání překážek a obranu.

Výkony dvaapadesáti soutěžících bedlivým okem sledovali rozhodčí Luboš Jánský z Nechanic a Petr Vyčítal z Vysokého Mýta.

„Závody byly na vysoké úrovni a výkony všech soutěžících velmi vyrovnané. Vše se odehrálo v duchu fair play," shodli se oba rozhodčí .

Psům ani jejich pánům sice nedělalo dobře velké horko, ale zvládli ho bez úhony.

„Největší poděkování si zaslouží všichni členové naší organizace, kteří závod zajišťovali a postarali se o žaludky účastníků," řekl vedoucí závodů Pavel Jurišta.

První místo v kategorii ZZO získal Jaroslav Hlávka z Hronova a jeho pes Iron Man Nijada. V kategorii ZM si nejlépe vedla Eva Jurištová ml. z Hronova s fenkou Astrou a v kategorii ZVV1 zvítězila Boguslawa Swierczynska z Polska, která však soutěžila za místní organizaci se psem Indy. V nejtěžší kategorii ZVV3 vyhrál Pavel Hrobař z Letohradu se psem Orso, který se stal i celkovým vítězem a na rok tak majitelem putovního poháru.

Jiří Mach