Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Horký víkend v Meziměstí přilákal děti, vyznavače turistických pochodů

Meziměstí - První červnový víkend patřil v Meziměstí tradičním aktivitám. V sobotu Meziměstkému Škrpálu, turistickému pochodu na 20 km, Dětskému dni a v neděli pak mezinárodnímu běhu Měška a Doubravky, jehož 17. ročník tentokrát končil v Meziměstí na koupališti.

7.6.2017
SDÍLEJ:

V „pěně“ nastříkané meziměstskými hasiči se děti proměnily v bílé sněhuláky a řádily a řádily.Foto: Archiv MěÚ Meziměstí

Horký sobotní den s avizovanými vysokými teplotami odlákal některé pochodníky. Taky lezte si na „krpál“ Ruprechtického Špičáku při Škrpálu, kdy teploty dosahovaly 30°C a více. Přesto se pár statečných našlo a cca padesátka pochodníků ráno mezi sedmou a devátou hodinou vyrazila na již tradiční pochod v délce 20 km.

Byli mezi nimi jak děti, tak starší občané a samozřejmě jejich zvířecí miláčci na vodítkách. Všichni si byli vědomi začínajícího horka, a proto spěchali, aby na Špičáku byli co nejdříve. To se jim také podařilo. I ti nejpomalejší dorazili na Špičák do 11 hodin. A tak se kolem 13. hodiny postupně vraceli do cíle na koupališti v Meziměstí, kde na ně čekalo občerstvení, pamětní listy a také možnost koupání v rekreačním bazénu.

Voda sice byla studená, ale některým pochodníkům přišla vhod. Nejstarším pochodníkem byl již tradičně pan Jiří Kalous (1937), nejvzdálenějším pan Jaromír Vojtěch z Hradce Králové a nejmladším Jakub Svoboda (2008). Tak „starého“ nejmladšího účastníka snad v dějinách pochodu ještě neměli.

V pěně se děti proměnily v sněhuláky

Pochodníci s dětmi se pak mohli zapojit do další akce probíhající na koupališti. Byl jím dětský den, při němž na děti čekalo více než 15 stanovišť s různými soutěžemi jako např. jízda na koloběžce, minigolf, skákání v pytli, shazování lahve proudem vody ze džberovky, jízda s dřevěným koníkem, hod kroužků na cíl apod.

Velkým zpestřením byla i možnost jízdy na ponících z Hejtmánkovic, skákací hrad a samozřejmě „pěna“ nastříkaná místními hasiči. Ta prakticky ukončila aktivity na jednotlivých stanovištích, protože všechny děti se vrhly do chladivé pěnové hmoty a proměnily se v bílé sněhuláky a řádily a řádily… Některé z nich si ani nestačily sundat boty, takže se pak tu a tam s ustupující pěnou začaly botky objevovat.

Na všechny účastníky v rámci dětského dne čekaly drobné ceny, nezbytné občerstvení a samozřejmě zábava dle jejich gusta. Každé dítě si určitě vybralo to, co jej bavilo. No, a když už byly děti hodně utahané a přehřáté ze sluníčka, bazén a sprchy se studenou vodou vše jistily. Pořaadatelé byli rádi, že se plocha koupaliště dětmi pěkně zaplnila, a cca 150 dětí si užilo dodatečně svůj svátek.

Mezinárodní běh Měška a Doubravky ovládli Poláci

V neděli 4. června se konal již 17. ročník mezinárodního běhu Měška a Doubravky. Po horkém sobotním dni se trochu ochladilo, což určitě uvítali sjíždějící se závodníci.

Bohužel hned ráno silný vítr a větrný vír nadnesl velký stan, pod kterým se závodníci po doběhu mohli schovat jak před sluníčkem, tak před případným deštěm, a „přemístil“ jej o cca 12 metrů tak, že stan skončil napůl na koupališti, napůl na cestě, kterou měli závodníci dobíhat. Takže pracovníci technických služeb města museli nastoupit a vyřešit kalamitní situaci, aby závodníci mohli bezpečně doběhnout do cíle a aby mohla projet i doprovodná vozidla. To se naštěstí podařilo.

V 11 hodin starostka Meziměstí Eva Mücková společně se svým polským kolegou Marcinem Raczynskim odstartovala již 17. ročník běhu. Počty závodníků stabilně rostou, v letošním roce jich bylo již 106. V dusném počasí se odhodlaně vydali na 11 km trať vedoucí nejprve ulicemi Mieroszowa a potom do Noweho Siodla a odtud po cyklostezce směrem do Vižňova a na koupaliště v Meziměstí.

Na hranicích bylo pro závodníky připraveno občerstvení v podobě vody – k napití či k polití. V cíli byli běžci očekávání nejen organizátory a starosty obou měst, ale i radním Královéhradeckého kraje Pavlem Hečkem.

Letošní ročník byl úspěšný pro polské závodníky. V kategorii mužů byl nejrychlejším závodníkem Piotr Holy v čase 0:35:39, druhým Alan Dobrowolski 0:35:40 a třetím Pawel Drozdowski 0:36:49. Nejrychlejším Čechem na trati se stal pan Jaromír Hradecký v čase 0:37:04.

V kategorii žen byla nejrychlejší Polka Alicja Kaucka v čase 0:43:48, druhá Klára Šimáková v čase 0:46:23 a třetí místo obsadila opět Polka Magdalena Ridel 0:46:49.

Nejstarším účastníkem běhu byl letos devadesátiletý pan Jiří Soukup z Hradce Králové a nejstarší ženou se stala paní Magdalena Jelínková (ročník 1945). Oběma náleží velký obdiv od nás všech, což dali najevo i všichni závodníci při jejich doběhu do cíle. S přáním „Ať vám to ještě dlouho běhá“ se těšíme na další běh, tentokrát Silniční běh Meziměstím a okolím, v neděli 10. září 2017.

Velké poděkování patří všem pořadatelům a jejich rodinám. Kdo podobné akce organizujete, víte moc dobře, o čem to je.

Odstartováno. V dusném počasí se odhodlaně vydal na 11 km dlouhou trať vedoucí z Mieroszowa na koupaliště v Meziměstí 106 závodníků.

Eva Mücková

Autor: Redakce

7.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení