Pardubičtí památkáři stále ještě nevydýchali podivné jmenování ředitele nově zřízené pobočky Národního památkového ústavu v Jaroměři–Josefově.
Výběrové řízení, do kterého se tři z nich přihlásili, totiž bylo zrušeno a šéfem pobočky byl jmenován řadový referent hradeckého magistrátu Jan Čiháček.
„Určité osobní důvody? Ty měl spíše generální ředitel Pavel Jerie,“ poznamenal jeden z účastníků „konkurzu“ Pavel Imrich. Regoval tím na Jerieho vysvětlení, v čem byli přihlášení kandidáti horší než Čiháček: Právě „v určitých osobních důvodech“. Dodnes odmítnutým uchazečům nepřišlo z Prahy ani žádné oznámení a o zrušení konkurzu se dozvěděli z novin.
„Ústředí prokázalo, že nemá zkušenosti s výběrovými řízeními tohoto typu. Ukázalo se to již několikrát,“ dodal Imrich.
Kasteláni a odbory mluví o zmanipulovaném konkurzu podle objednávky vedení Královéhradeckého kraje. Ten ale zasahování do řízení odmítl.
Podle další uchazečky, šéfky pardubických památkářů Ivy Lánské, je za vším spor památkářů s Hradeckým krajem o využití Hospitalu na Kuksu.
Kraj tam chce vybudovat kvalitní infrastrukturu pro přilákání turistů. Tomu se však nebrání ani pardubičtí památkáři. „Jenže je rozdíl mezi hotelem v Hospitalu, jaký chce kraj, a skromnější ubytovnou v přilehlých, historicky ne tak cenných prostorách,“ uvedl nejmenovaný pardubický památkář.
ČTĚTE TAKÉ (klikněte na název článku)

Šéfa památkářů vybrali v podivném konkursu

Podivný konkurs na šéfa památkářů: Ředitelství jen přililo olej do ohně