Jednodenní soutěž družstev mladých hasičů z celého náchodského okresu, kterou vyhlásila Okresní odborná rada mládeže Okresního sdružení hasičů Náchod, se skládala z těchto disciplín: požárního útoku CTIF, štafety CTIF a štafety dvojic, štafety 4 x 60 metrů a z požárního útoku Plamen.

V kategorii mladších žáků se utkalo sedm družstev. Na prvních třech místech se umístila družstva: 1. SDH Bohdašín, 2. SDH Běloves, 3. SDH Nahořany. V kategorii starších si přijelo zasoutěžit 14 družstev. Vítězné pořadí družstev kategorie starší: 1. SDH Zvole, 2. SDH Bohdašín, 3. SDH Lhota za Červeným Kostelcem. První dvě družstva (Zvole a Bohdašín) si zajistila postup do kola krajského a náchodský okres tedy budou reprezentovat ve dnech 15. – 16. června v Trutnově. Družstva mladších žáků okresním kolem končí – do krajského kola už dle pravidel hry nepostupují.

Před vlastním vyhodnocením soutěže došlo tradičně také na vyhodnocení kronik jako dokladu o celoroční činnosti kolektivů MH a na vyhodnocení okresního kola celostátní výtvarné a literární soutěže „Požární ochrana očima dětí." Poháry, diplomy, medaile a věcné ceny dětem předali: starosta města Náchoda Jan Birke, starosta OSH Náchod Ivan Kraus a vedoucí OORM OSH Náchod Milan Kligl.

Všechny soutěžící děti vedoucím oddílu, svým rodičům a kamarádům znovu dokázaly, že zvládnout krizové situace umí lépe než leckterý dospělý.
Jiří Polák, jednatel a kronikář SDH Běloves