Právě tam byla totiž jedna ze zastávek šestého klubového srazu pořádaného každoročně pod názvem „Broumovský výběžek“ pro kabriolety BMW Z3 z celé republiky.

Nablýskaná sportovní auta se sjela v Novém Městě nad Metují, odkud společně absolvovala projížďku Náchodskem a Trutnovskem.

Jedním z cílů cesty byl Hronov, kde si posádky vozidel udělaly přestávku na oběd a své stroje zaparkovaly na volném prostranství před Jiráskovým divadlem. Auta se okamžitě stala lákadlem pro kolemjdoucí, kteří si s obdivem nablýskané sporťáky prohlíželi. A koukat bylo na co – 22 strojů sice stejné značky a přece každý trochu jiný, to se pohromadě jen tak nevidí.

„Z Hronova jsme vyjeli na Červený Kostelec, Českou Skalici a přes Hořičky na Trutnov,“ upřesnil trasu pořadatel místního srazu a majitel „Z trojky“ Jaroslav „Bída“ Bitnar. Z Trutnovska se nestandardní kolona vrátila do Náchoda, kde večer setkání na Vyhlídce skončilo.

„Na tyto nekomerční pohodové srazy jezdím pravidelně a rád. Je to takové příjemné odreagování a setkání s dlouholetými přáteli. A když je pěkné počasí, tak se můžeme kochat i nádhernou krajinou, který tento kout republiky nabízí,“ pochvaluje si zkušenosti ze srazů Martin.

„V Hronově jsem na srazu již po několikáté a vždy se sem těším. Srazy pořádáme po celé republice a vždy jeden z nás, který v konkrétním kraji bydlí, připraví program a trasu vyjížďky. Nejen že se svezeme, ale máme tak možnost postupně poznávat zajímavá místa republiky, takže to není jen o technice, ale zároveň i vzdělávací setkání,“ dodal s úsměvem Honza.⋌(jim)