Stadion se v těchto dnech postupně "zabydluje". Plně ho využívá AFK Hronov, konal se zde i první zápas A týmu „derby“ s Meziměstím s návštěvou asi tří set fanoušků. Volejbalisté VK Hronov se nyní stěhují a upravuje se pro ně hřiště, aby i oni mohli zahájit od května okresní a krajské soutěže dětí a mládeže. To samé platí o ZŠ Hronov. Do konce dubna by zde školáci mohli začít sportovat. Svaly si zde budou protahovat i děti ze školek, sportovní oddíly a nyní se připravuje rezervační systém pro běžné občany „veřejnost“ v době, kdy bude volno. Podle hronovského starosty Petra Kolety by během měsíce května vše mohlo začít fungovat.

Stavební peripetie

Nový stadion se ale vůbec nerodil jednoduše. Stavbu doprovázely komplikace.

„Akce započala přípravou projektové dokumentace v roce 2020 a v polovině roku 2021 se již soutěžil zhotovitel a byla od Ministerstva pro místní rozvoj získaná dotace. V tuto dobu souběžně probíhala rekonstrukce městského úřadu a dalších dvou nákladných akcí - silnice II/303 a papírny. Navíc se zhotovitelem jsme po vzájemné dohodě ukončili smlouvu, protože nebyl schopen dostát svým závazkům vyplývajícím ze Smlouvy o dílo," popisuje peripetie starosta Petr Koleta. Následovala tedy nová soutěž na dokončení, a to v prosinci roku 2022 s termínem dokončení v lednu 2024, čímž došlo i k prodloužení doby celé stavby. "Nakonec, ale výsledek určitě stojí za to," je spokojený starosta.

Fotbal, atletika, volejbal, skoky i vrh koulí 

Součástí prací na novém stadionu bylo i zbourání původní dvoupodlažní budovy, na jejímž místě vyrostl nový jednopodlažní podlouhlý objekt šaten s plochou střechou. Opticky se objekt rozdělil na dvě části průchodem, který umožní propojení fotbalového stadionu s atletickým oválem a multifunkčním hřištěm. Myslelo se samozřejmě i na fotbalové fanoušky, kteří mohou fandit na zastřešené tribuně.

Platýz
Běloveská Ida se vrací na scénu, zatím bez vily Platýz od Kaplického

Na stadionu nechybí zázemí pro fotbal, volejbal a pro veřejnost. Vznikl zde také atletický ovál se sprinterskou rovinkou, multifunkční hřiště s oplocením a osvětlením, jsou zde vhodné podmínky pro skok do dálky i do výšky i kruh pro vrh koulí s výsečí na tréninkovém hřišti. To se přesunulo podél šířky fotbalového hřiště, na které prakticky navazuje. Vedle tréninkového hřiště je umístěné dětské hřiště s herním prvkem. Volejbalový a beachvolejbalový kurt najdete v severní části areálu. Tam kdysi bývala vzrostlá náletová zeleň.

Cena celého zrekonstruovaného areálu včetně oplocení, chodníku k Hedvábnici a parkoviště se vyšplhala na přibližně 85 milionů korun. Město získalo dotaci zhruba 32 milionů včetně 5 milionů korun od Královéhradeckého kraje.


Nahrává se anketa ...