VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hronovská radnice zůstala při starém, v čele Nedvědová

Hronov – Ve středu v 17:00 hodin se sešli zvolení zastupitelé v Čapkově sále na ustavujícím zasedání zastupitelstva, jehož cílem bylo zvolení vedení města včetně složení rady.

12.11.2010 2
SDÍLEJ:

Na hronovské radnici se vedení po ustavujícím zasedání neměníFoto: DENÍK

Po úvodních povinných seznámeních zastupitelů s právy a povinnostmi potvrdili svůj slib podpisem. Na zasedání se dostavilo všech 21 zvolených zastupitelů, jediná změna byla u TOP 09, kde rezignující Lenku Horákovou nahradil Petr Koleta.

Zastupitelé si jednohlasně odsouhlasili, že volby do vedení města proběhnou v tajném hlasování. Jako první přišla na řadu volba starosty. Na kandidáty byli navrženi – Hana Nedvědová a Josef Thér, který však kandidaturu nepřijal. Post starosty tak bude v Hronově již čtvrté funkční období zastávat Hana Nedvědová (ODS), která prošla volbou s dvanácti hlasy.

„Děkuji za důvěru a slibuji všem, že budu svou funkci i nadále vykonávat se vší zodpovědností,“ ujistila přítomné Hana Nedvědová, jež poděkovala též své přítomné mamince, které vděčí za velkou podporu.

Na místo místostarosty byli za kandidáty navrženi Josef Thér a Jan Šnajdr (Rozvoj města). Z tajných voleb vyšel vítězně stávající místostarosta Josef Thér (ODS), který obhájil svůj post s třinácti hlasy.

V závěrečné třetí volbě zbývalo ještě zvolit pět členů do sedmičlenné rady. V prvním kole prošli všichni navržení kandidáti a tak do rady města zasednou: Jaroslav Vít (ODS), Věra Řehůřková (ČSSD), Antonín Hurdálek (KDU-ČSL), František Holman a Pavel Topolnickyj (oba za Nezávislé).

Následující diskuzi využil přítomný senátor Petr Pakosta, který popřál starostce za obhájení své funkce a popřál ji hodně úspěchů v současné složité době. V Hronově tak nadále zůstává vedení města pod taktovkou ODS, která podzimní volby vyhrála a v zastupitelstvu má sedm mandátů.

JIŘÍ MACH

12.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení