O Hronovské jablíčko byl opět velký zájem z řad účinkujících, a tak se musel počet přihlášek vystupujících regulovat, aby byly prostory sálu schopny velký nápor pojmout. I tak byly prostory Čapkova sálu od ranních hodin zaplněny k prasknutí, ale vše stačili pořadatelé bravurně zvládat.

Tanečníci zaplnili i prostor náměstí, kde pilně trénovali před vystoupením a bavili tak kolemjdoucí. Na tanečním parketu se postupně představovaly skupiny tanečníků v nápaditých kostýmech od pěti let až po dospělé nad patnáct let, kteří tančili v country tancích, výrazovém tanci, disko tancích, show formacích, parketových tanečních kompozicích, break dance a hip-hopu.

Všechna vystoupení sledovala bedlivým okem odborná porota, která po ukončení dané kategorie vynesla svůj ortel. Po ukončení dané kategorie probíhalo též průběžně vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů, kteří obdrželi medaile, diplomy a dort s logem soutěže. Všechna vystoupení byla doprovázena bouřlivým povzbuzováním soutěžících, a to i z řad jejich soupeřů, čímž se v sále vytvořila perfektní atmosféra. Program soutěže byl tak nabitý, že se jeho závěr konal až ve večerních hodinách. I když po celodenním maratónu byli všichni pořadatelé a porotci značně unaveni, tak s průběhem byli ale všichni spokojeni.


„O letošní ročník byl opět velký zájem a tak jsme nakonec museli přihlášky pozastavit a některé zájemce i odmítnout, jelikož kapacita sálů by nebyla schopná tento nápor pojmout. Jinak jsem s celým průběhem soutěže spokojený, vše se nám podařilo zvládnout až na nějaké malé zádrhele, které se při takovéto akci vždy vyskytnou, ale vše jsme operativně vyřešili. Obzvláště potěšily kladné ohlasy z řad vystupujících a porotců, tak si myslím, že celá akce byla úspěšná a doufám, že se podaří zorganizovat i další úspěšný ročník Hronovského jablíčka a udrží si i nadále takto vysoký kredit. Poděkování za úspěch si zaslouží hlavně všichni pořadatelé a též obsluha z místního bufetu, která se o všechny vzorně starala," uvedl spokojený hlavní organizátor Pavel Macura.

Kladně zhodnotil letošní ročník soutěže i ředitel DDM Domino Hronov Jaroslav Škop. „Musím pochválit zejména všechny ty, kteří celou akci zajišťovali, jelikož zvládnout čtrnáct stovek vystupujících a operativně pro ně zajistit prostory pro přestrojení, občerstvení a zorganizovat nástupy,  aby mohl program plynule probíhat bylo značně vyčerpávající. Vše ale dopadlo bez větších problémů dobře, a tak jsem s průběhem akce spokojený," dodal Škop.