Oslavuj a oživuj Broumov bude ve své podstatě oslavou vytvoření kulturní koncepce, která má určit směřování broumovské kultury na následujících deset let. "Na dokumentu se intenzivně pracovalo skoro dva roky a je výsledkem práce kulturních expertů a zdejších kulturních aktérů," říká za tým Broumov 2028 Bára Fialová. a zároveň také oslavou sousedství a oživeného centra města.

V průběhu odpoledne se od 16 hodin návštěvníkům představí se svým tanečním vystoupením žáci ze Základní a Praktické školy Broumov a také žáci tanečního oboru ZUŠ Broumov. V podvečer proběhne křest a představení kulturní koncepce a také představení grantové výzvy Máme rádi Broumovsko. A na závěr večera vystoupí v 19:30 Café Baret a po nich od 20 hodin Karolína Soukupová a Matyáš Vojtíšek.

V průběhu celého odpoledne mohou návštěvníci vyplnit soutěžní kvíz, při jehož správném zodpovězení mohou soutěžit o přelet nad Broumovem. Mohou také v pocitové mapě vyjádřit, kde v Broumově se ne/cítí dobře a co by chtěli změnit. Zúčastnit se mohou také workshopu vázání kytic anebo se vydat Broumovem po stopách stonebalancingu.

Proč by měli lidé dorazit? "Protože je hezké strávit čtvrteční odpoledne venku, se svými sousedy, známými i neznámými. Je hezké radovat se z kultury, živého náměstí plného lidí, budoucnosti i nových spoluprací, které nová kulturní koncepce symbolizuje," zve na čtvrteční večer na broumovské náměstí Bára Fialová.