Jedním z hlavních motivů revitalizace je kromě vybudování nových chodníků a parkové úpravy také znovuobnovení historické osy po předcích, která při minulé rekonstrukci zmizela.

HUSOVO NÁMĚSTÍ po přesunutí vánočního stromu.„V přímé linii budou kašna, pomník Boženy Němcové a Stará radnice," nastínil starosta města Martin Staněk, který upozornil, že revitalizace náměstí trochu vázne. „Než jsem nastoupil do funkce starosty, žil jsem v přesvědčení, že je tato akce více připravená. Realita byla jiná," připomenul.

V letošním roce bude vyhlášena soutěž na dodavatele a v příštím roce budou zahájeny práce. Revitalizaci náměstí přijde zhruba na pět milionu korun.

Parkovací hodiny i nové nádraží

Už nyní město připravilo úpravu parkování na náměstí a v jeho okolí. V tomto měsíci začne platit první úprava u spořitelny a multifunkčního domu, kde řidiči budou používat parkovací hodiny. Přes den tam mohou stát zdarma půl hodiny. Podobný systém by měl zaveden po rekonstrukci Zelené ulice i u prodejny Verner se stáním na dvě hodiny.

„V plánu máme také vytvoření nového autobusového nádraží na pozemku u mostu v blízkosti muzejního areálu. Z náměstí budou odstraněny čtyři zastávky a zůstanou pouze dvě u hlavní komunikace na Náchod a Jaroměř," tvrdí českoskalický starosta. (hyš)