Tak jako v minulých letech, i letos dorazí první táborníci, kteří na jednom z nejznámějších skalnatých vrcholků Broumovských stěn postaví své stany, již v pátek 4. prosince vpodvečer.

„Program je tradiční – každý rok stejný – vždy v pátek je na programu promítání, v sobotu posezení při trampské country hudbě,“ řekl nám pořadatel Petr Scholz s tím, že letošní páteční promítání snímků Libora a Oldřicha Jenkových začne v 18 hodin.

V sobotu dojde v 16.30 hodin ke slavnostnímu zapálení vatry, které je považováno za oficiální zahájení této akce. Celý večer se bude na Hvězdě nést ve znamení hudby – hrát bude skupina Slaveňáci.

O účastníky zimního táboření nemají pořadatelé nouzi, táborníci se na Hvězdu sjíždějí doslova z celé republiky, a to vždy ve velice hojném počtu. Pravidelně, rok co rok, se eviduje účast, vyhlašují se nejvzdálenější, nejstarší, nejmladší … a další „nej“ táborníci, stejně tak jako nejpočetnější skupina. Loni se této akce zúčastnilo kolem sta lidí, stejnou účast očekávají pořadatelé i letos.

Jelikož se táboření koná v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, je nutno dodržovat její ochranný řád.

Zimní táboření na Hvězdě v Broumovských stěnách je hned po Klíči v Lužických horách nejstarším v naší republice. Kromě přátelského posezení skýtá i možnost denních výletů po skvostech Broumovských stěn.