Fotbalová lyžařská show vypukla na fotbalovém hřišti v Machově minulý pátek večer při příležitosti 105. let výročí založení lyžování v Machově.

Přijely sportovní hvězdy jako světová legenda skoků na lyžích Roberto Cecon, skokani Roman Koudelka, Sebastian Colloredo či Andreu Morassi. Nechyběli ani bratři Jiroutkovi, kteří mají k Machovu blízko. Trenér italského národního týmu Jakub Jiroutek a jeho bratr „trenér roku" David Jiroutek se totiž narodili v Broumově a u babičky v Machově trávili svá mládí.

V den konání akce slavil pořadatel Stanislav Jirásek 55. narozeniny a dostal zajímavé dárky. Jeden z nich byla dřevěná „kadibudka", kterou přes celé hřiště převezl traktor a po otevření z ní vyskočil Jaroslav Kubín převlečený za Krakonoše. Program začínal závodem dvojic v běhu na lyžích na 80 metrů.

„Chtěla jsem vidět na živo italské reprezentanty, protože to se u nás v Machově jen tak nevidí. Atmosféra byla skvělá, spousta legrace a to především při běhu na lyžích po trávě, a dále pak po příjezdu kadibudky. Prostě to nemělo chybu a byl to příjemně strávený večer," sdělila návštěvnice Aneta Ticháčková.

„Vyhráli jsme 11:8. Fotbalově náš tým BKL Machov podržel skokan Roman Koudelka, který dal šest gólů. Nikdo nestíhal jeho rychlému sprintování. Všichni Italové i my jsme byli nadšeni atmosférou a zápas jsme si užili. Bavili jsme se asi do tří hodin do rána a to už potom Italové rozuměli česky a my italsky," řekl Stanislav Jirásek.Hojná byla i účast lidí z Čech či Polska. (the)