„Předpokládám, že co se týká některých priorit a záležitostí, které chceme a musíme ve městě řešit, tak se shodneme i s některými dalšími zastupiteli na sto procent," uvedl Jiří Klepsa, který i nadále setrvá v pozici starosty.

Post místostarosty by měl obsadit zástupce ANO 2011 Jiří Kubina. „Znám jednoznačný názor třinácti zastupitelů a nepředpokládám, že by nebyl zvolen," dodal Klepsa.

Priority: mosty či srdce města

Na čtyřkoalici čeká například dotažení stavby nového Komenského mostu, řešení rekonstrukce Tyršova mostu či rekonstrukce srdce města náměstí ČSA.

„V první řadě chceme dotáhnout do konce dům č.p. 49, který by měl být podle smlouvy dokončen 15 . prosince. To je první věc, která se týká ještě odcházejícího zastupitelstva. Druhou věcí je, že do 5. února chceme mít dořešenu záležitost s Komenského mostem. Máme zprávy o tom, že není v dobrém stavu ani Tyršův most, tedy hlavní most, kterým se vjíždí na náměstí. Budeme, předpokládám, poté prioritně řešit lokalitu Na Valech pod náměstím, kde budeme chtít udělat komunikaci i výjezd na hlavní silnici I/33 právě proto, abychom mohli uvažovat o generální rekonstrukci Tyršova mostu," vyjmenoval první stěžejní úkoly v oblasti investic pro nové zastupitelstvo Jiří Klepsa.

Pokud se tyto prioritní investice podaří zvládnout, pak se podle Jiřího Klepsy otevírá cesta k rekonstrukci náměstí ČSA. Samozřejmě to podle něj neznamená, že se zastupitelé nebudou věnovat dalším investicím a řešení problémů, nyní jde pouze o nástin toho nejzásadnějšího.

„Samozřejmě do toho vstoupí celá řada dalších akcí a dotačních možností, ale pokud se mám bavit o základní ose prvního roku, dvou, tak je to řešení lokality Na Valech, co se týče komunikace, a následná oprava Tyršova mostu," uvedl starosta.

Jednou z klíčových priorit města zůstává kompletní rekonstrukce náměstí ČSA. „Nedokážu si představit, že by byla větší chystaná a tolik let připravovaná investice než jaroměřské náměstí. Můžeme se bavit o revitalizaci Josefova a o nějaké další akci, protože tam máme také připravenu řadu projektů, ale co do objemu týče, rekonstrukce jaroměřského náměstí by měla být největší investiční akcí, o kterou se chceme pokusit. Samozřejmě však zcela zásadní bude, jestli na ni seženeme finanční prostředky," dodal Klepsa.

Město se bude na opravu pokoušet získat dotační peníze v novém programovacím období Evropské unie pro léta 2014 2020.

V Jaroměři, kde se před volbami vyhrotily některé kauzy a osobní spory, vyhrála nakonec Volba pro město se ziskem sedmi mandátů. Nejvíce preferencích hlasů získala Věra Houfová, a to 1 475. Jiří Klepsa byl se ziskem 1 314 hlasů druhý. ANO 2011 obsadilo tři mandáty, KSČM a ČSSD po dvou. Do zastupitelstva se dále se čtyřmi mandáty dostaly Východočeši v čele s někdejší starostkou Jiřinou Jelínkovou a se dvěma mandáty nové uskupení Jaroměř Náš domov v čele s Ivou Rudoleckou, které brojilo proti dosavadnímu vedení města. V zastupitelstvu je také jeden zástupce ODS. Poslední z ve městě kandidujících subjektů KDU-ČSL, se do zastupitelstva nedostalo.

Výsledky voleb Jiří Klepsa komentoval s tím, že voliči dali jasně najevo, co si myslí například o soudním sporu ohledně obvinění několika současných či bývalých zastupitelů za prodej restaurace v někdejším kině.

„Z jedenácti obviněných zastupitelů jich osm kandidovalo a všech osm bylo zvoleno. Myslím, že to je dostatečná odpověď veřejnosti na to, co si o té kauze myslí," řekl Klepsa. Poukázal i na další kauzy, například co se týče městské policie.

„Rozhodnutí ústavního soudu v jednom případě už všichni známe a věřím, že všechny případy, které byly v končícím volebním období rozpoutány, dopadnou jednoznačně kladně a ukáže se, že to byla účelová záležitost, nejen proti městské policii," prohlásil Klepsa.

Ustavující zastupitelstvo, které zvolí starostu a místostarostu, se bude konat ve středu 5. listopadu odpoledne v městském divadle.

Výsledky voleb v Jaroměři

Volební účast: 36,28%

Zvolení zastupitelé: Volba pro město: Houfová Věra 1 475, Klepsa Jiří 1 314, Mach Kamil 1 184, Müller Miloslav 1 104, Horáček Josef 1 099, Kubková Ilona 1 016, Asadová Jarmila 1 016; Východočeši pro Jaroměř: Jelínková Jiřina 1 039, Kubina Jakub 916, Pálka Petr 675, Muzikář Václav 653; ANO 2011: Kubina Jiří 852, Hovorka Josef 818, Čižmář Pavel 682; KSČM: Vrabec František 694, Voříšek Vlastislav 511; Jaroměř Náš domov: Rudolecká Iva 572, Salač Otto 498; ČSSD: Králová Silvie 446, Polák Rudolf 445; ODS: Libich Milan 516