„Cílem bylo co nejdříve zintenzivnit dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu především na komunikacích I/33 a I/37, které v celém regionu čelí velké dopravní zátěži. Silnice I/33 plní funkci páteřní komunikace vedoucí do sousedního Polska a je větší předpoklad, že zde může docházet k častějším dopravním kolizím. Tomu se už teď snaží přes měsíc předcházet policisté dálničního oddělení Jaroměř. Ti mají navíc dobrou místní znalost a s kolegy z obvodního oddělení Jaroměř velice dobře spolupracují i při zajištění bezpečnosti občanů a veřejného pořádku,“ řekl při úterním předávání nové techniky, Škody Superb v civilním provedení, ředitel královehradeckých krajských policistů Petr Petřík.

Policisté na dálničním oddělení Jaroměř tak mají nyní k dispozici dvě vozidla „v policejních barvách“, dva motocykly BMW R 1200 RT.

„Nově budou policisté disponovat i vozidlem v civilním provedení Škoda Superb, které nejen že bude mít zařízení pro měření rychlosti v obou směrech, ale bude mít i zařízení k odhalování odcizených vozidel, což je právě na páteřní komunikaci vedoucí do Polska neopomenutelnou přidanou hodnotou pro výkon služby. Vozidlo bude každodenně v provozu, a to především na komunikacích 1/33 a 1/37, přičemž technika je využitelná i v noci,“ dodává Petr Petřík.