Anketu na svých webových stránkách vyhlásila ekologická organizace Arnika, šonovskou alej do ní přihlásilo Občanské sdružení Stromodění. V konkurenci dalších 53 alejí si zatím vede velice dobře. Snímky Jana Záliše, který fotil jak ze země, tak z ptačí perspektivy, se hlasujícím evidentně líbí a podzimní alej je na průběžném třetím místě. Ztráta na dvě vedoucí místa je jen nepatrná. Šonovská alej má zatím 22,8 % hlasů a vedoucí Alej podél Moravy jen o tři procenta více.

„Soutěž trvá do konce listopadu a zatím si vedeme dobře, ale na vítězství potřebujeme ještě pár vašich hlasů,” věří v podporu veřejnosti Eva Janečková z OS Stromodění.

„Je to bezesporu působivá alej. Je jedno za jakého počasí se fotí: je krásná za ranní mlhy, stejně tak za večerních západů slunce, ve slunném letním dni i za zimních vichřic. A všemu dominuje kostel sv. Markety,” říká broumovský fotograf Jan Záliš, jehož snímky šonovskou alej v soutěži představují. V současnosti jí chybí pří útoku na první místo necelých 70 hlasů. Pomůžete těmi svými javorové aleji k vítězství?

Více o soutěži na: http://arnika.org/alej-roku-2011.