VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je za námi týden uzavírek. Policisté situaci sledují, jsou v pohotovosti

Náchod - Průjezd Náchodem je snazší než loni. Policie je stále v pohotovosti.

27.7.2016
SDÍLEJ:

Policejní hlídka při dohledu na průjezdu Náchodem.Foto: Policie ČR

Náchodští občané, ale i policisté mají za sebou první týden rekonstrukce mezinárodní silnice 1/33 vedoucí z Hradce Králové přes Náchod do Polska.

Vzhledem k současným opravám této velmi frekventované dopravní tepny, která prochází téměř středem bývalé okresní metropole, je vytvořen i systém objízdných tras. Zatímco osobní automobily mohou používat komunikace v Náchodě, nákladní doprava je odkloněna na několik desítek kilometrů dlouhou objížďku. Projíždějící kamiony však působí problémy, a to hlavně v centru Červeného Kostelce.

„Od pondělí 18. července do neděle 24. července se dopravní policisté prakticky nezastavili. Při dohledu nad řidiči s nimi spolupracovali policisté z cizinecké policie, krajského dopravního družstva i pořádková policie jednotlivých dotčených obvodních oddělení v Náchodě, České Skalici a v Červeném Kostelci," říká policejní mluvčí Eva Prachařová a dodává: „Policejní hlídky si rozdělily úseky a desítky policistů se buď viditelně, nebo skrytě věnovaly kontrole jízdy řidičů."

Policisté se podle mluvčí zaměřili zejména na kamiony, kterých zkontrolovali 500, žádný z nich se ale neprovinil rychlou jízdou. Do nástrah radarů nicméně spadlo okolo desítky osobních vozidel.

„Policisté se kromě denních hodin nadále více zaměří i na noční časy, neboť řidiči překračují nejvyšší povolenou rychlost na objízdných trasách hlavně po setmění," konstatuje mluvčí Eva Prachařová.

Snazší průjezd městem

Samotný Náchod, který ochromila uzavírka na Pražské ulici průjezdná pouze ve směru na hranice, je zatím možno projet podstatně snadněji, než tomu bylo vloni. Zvýšila se jen hustota provozu na Kladské ulici, kterou vede jedna z objízdných tras. Menší komplikace přinášejí také závory v Bělovsi, při jejichž spuštění se tvoří kolony vozidel.

Do sledování pořádku v dopravě se zapojila i Městská policie z Náchoda. „V souvislosti se začátkem rekonstrukce průtahu Náchoda dohlížejí strážníci od pondělí 18. července ve spolupráci s Policií ČR na dodržování vyznačených objízdných tras, změn přednosti v jízdě a změn směru jízdy. Strážníci provádějí dohled v centru města v ulici Volovnice, na křižovatce ulic Riegrova a Parkány a v ulici Raisova," sděluje Petr Valica, velitel Městské policie Náchod a pokračuje: „Zatímco změna směru jízdy v ulici Volovnice a změna přednosti v jízdě na křižovatce ulic Riegrova a Parkány proběhla bez komplikací, v Raisově ulici strážníci během prvního týdne rekonstrukce pokutovali již deset řidičů kamionů, kteří nerespektovali zákaz vjezdu do této ulice a snažili si zkrátit objízdnou trasu centrem města. V kontrolách se zaměřením na Raisovu ulici budou strážníci pokračovat i nadále po celou dobu rekonstrukce průtahu města."

Eva Prachařová dále doplňuje: „Policisté od začátku uzavírky přistihli již okolo desítky řidičů nákladních vozidel, kteří nerespektovali zákazové značky. Každý z nich se za jízdu zákazem dočkal dvoutisícové sankce. Většího postihu se dostalo třem řidičům nákladních vozidel, kteří způsobili na objízdných trasách a v zákazech nehodu. Jednu nehodu řešili policisté v Červeném Kostelci, kde řidič kamionu urazil na křižovatce světelnou tabuli, druhou v Náchodě v Janáčkově ulici, kde řidič nákladním automobilem poškodil značku, a třetí ve Dvořákově ulici, kde kamion při zatáčení poškodil stojící automobil."

Bezpečnostní akce

Podle slov mluvčí Evy Prachařové se dohledu na objízdných trasách a uzavírkách budou policisté věnovat i nadále. Chystají navíc také dopravně bezpečnostní akce, během nichž je bude zajímat nejen to, jakou rychlostí kamiony projíždějí, ale také uložení nákladu, technický stav vozidla i sociální předpisy v dopravě, tedy povinné přestávky nebo doba jízdy.

Autor: Pavla Schwingerová

27.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení