VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Julinka plánuje vytvořit za městem ekocentrum

Police nad Metují - Mateřské centrum MaMiNa, Junák, Senior klub Ostaš či Automotoklub. To jsou jen některá ze sdružení, jež v současné době působí v městečku pod Ostaší a zpestřují trávení volného času široké vrstvě obyvatelstva. Řady těchto klubů rozšířilo nedávno ještě zcela nové sdružení lidiček, které dostalo jméno Julinka.

22.10.2008
SDÍLEJ:

Prvním impulsem ke vzniku Julinky byl okamžik, kdy se parta dobrovolníků pustila do opravy chodníků v Kovářově rokli. Foto: Zuzana Kubečková

Jeho cílem je získávat a především realizovat náměty občanů na zlepšení kvality života v místě jejich bydliště i v jeho okolí.

Podle slov předsedy sdružení Josefa Hejnyše byl prvním impulsem k založení nového spolku okamžik, při němž se parta dobrovolníků pustila do oprav zdevastovaných povalových chodníků v Kovářově rokli v Broumovských stěnách. Již tehdy se na realizaci tohoto projektu ztěžka sháněly peníze. Myšlenka vytvořit nějaké sdružení, jež bude finance získávat na tyto potřeby snadněji, proto brzy přešla ve skutečnost.

„Oprava turistických cest je v současné době také hlavní náplní našeho sdružení. Jsme toho názoru, že náš kraj má svým návštěvníkům co nabídnout. Není ale dobrou vizitkou, pokud výletníci chodí po rozpadlých lávkách a schodech, po cestách, kde není kudy projít pěšky nebo projet na kole. Chceme se proto věnovat nyní hlavně údržbě tras, ale samozřejmě také mnohému dalšímu,“ informoval nás Josef Hejnyš a doplnil, že sdružení dále podalo třeba žádost o finanční příspěvek na vybudování příměstského ekocentra. Pokud uspěje, tak by v příštím roce členové Julinky provedli úpravy prostředí kolem rybníčků u cihelny.

„Rádi bychom ve zmíněné lokalitě například umístili lavičky, informační panel a vysázeli i nové stromy. O místo bychom se chtěli starat tak, aby bylo hezkým prostředím k procházkám, k odpočinku a dalo se využít třeba i pro školu k hodinám přírodopisu,“ uvedl Hejnyš.

V současné době, kdy se už pomalu blíží zimní období, se Julinka spíše než samotné realizaci různých akcí, bude věnovat hlavně přípravám. Ty budou spočívat především v hledání různých dotací a také ve shromažďování nápadů na další činnost. Vítáni budou samozřejmě kdykoliv i noví členové, kteří mají nejen dobré nápady, ale jsou ochotni pořádně přiložit ruku k dílu. „Zájemci o členství v Julince musí být starší 15 let. Přihlašovat se mohou na mé e-mailové adrese: josef.hejnys@tiscali.cz,“ vyzývá občany předseda sdružení.

(Zuzana Kubečková)

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení