"Vzhledem k teplotě pod nulou, studenému větru a sněžení se nás sešlo poměrně málo. Proto jsme uklidili pouze první části plánovaného úseku, a to po obou stranách silnice od autobusové zastávky U Šléglu po Jetřichovskou křižovatku," uvedl vedoucí střediska Junák Broumov Václav Janoušek, a doplnil že na úklidu se podílelo sedm lidí.

Slavnostní zahájení turistické sezóny vyvrcholilo v pevnosti Josefov tradiční bitvou v Dolíku.
OBRAZEM: Výstřely, ranění i padlí vojáci - o josefovskou pevnost se vedla bitva

"Bylo to vzhledem ke sněhu tak akorát na hraně realizace. I když byl jen poprašek, odpadky byly špatně vidět," doplnil s tím, že skauti celkem naplnili šest pytlů, čtyři pneumatiky a jiné drobný odpad, který v přírodě nemá co dělat. "Nejvíce se vyskytovaly: igelity, PET láhve, krabičky od cigaret, papíry, láhve, PVC kelímky a podobně," vyjmenoval Václav Janoušek s tím, že odvoz pytlů zajistila firma Marius Pedersen. "Matička Země mými ústy děkuje všem za tuto drobnou očistu. Současně děkujeme řidičům, kteří nevyhazují z jedoucích aut odpadky."

Úklid druhého plánovaný úseku od Jetřichovské křižovatky směrem přes Pasa k Honům plánují Junáci na příští sobotu 9. dubna.