Včera před osmou hodinou dorazili na náměstí zaměstnanci Technických služeb, kteří z vysokozdvižné plošiny začali opatrně odstraňovat desítky metrů kabelů se žárovkami, jež posléze smotali a využijí je opět až na konci listopadu letošního roku. Jako poslední z ozdob opouštěla strom hvězda ze špičky jedle.


Krátce před devátou přišla ke slovu motorová pila, která nejprve pro snadnější přístup odstranila větve ve spodní části jedle. Pak se řetěz pily zhruba v metrové výšce zakousl do kmene stromu, který se v 9.06 poroučel k zemi na předem určené místo, kde byl položený strom odvětven a kmen rozřezán a pravděpodobně opět shoří při pálení čarodějnic na konci dubna. „Jedlové větve skončí v novém štěpkovači, kde budou společně s jinými rozdrceny na štěpky,“ doplnil ředitel Technických služeb Josef Vlček.


Více práce než se čekalo si vyžádalo odstraňování zbylého „pahýlu“, který byl v 80 centimetrové hloubce zaklínován tak kvalitně, že si s ním napoprvé neporadil ani traktor a tak musel být opatrně vyřezán.


Kromě vánočního stromu během včerejšího dne mizela také zbývající výzdoba z centra města.