Obyvatel Karel Tuček se domnívá, že problém by vyřešila především přísná regulace parkování.
„V první řadě by město mělo například udělat nátlak na všechny firmy, aby ve svých prostorách vytvořily místa pro vozy zaměstnanců. Tím by se ta veřejná také trochu uvolnila,“ doporučuje Tuček. Dodává, že by mimo dalších možností pomohlo i určité zpoplatnění parkovišť. To však až v nejzazším případě.

 

Místo u Textonie

 


Někteří z občanů doufají, že s problémem možná trochu pomůže vznikající parkoviště u stavěné prodejny Plus.
„Co se týče úplně nové parkovací plochy, tak by se mohla nacházet třeba proti restauraci Černý kůň a závodu Textonia. Stávající prostory jsou opravdu zcela zaplněny, nejčastěji v pracovní dny od 10 do 16 hodin,“ podotýká občan Oldřich Nermuť.


Také obyvatel Pavel Labík se zlobí, že v centru je mnohdy těžké zaparkovat. „Například plochu vedle Městského úřadu využívají MěÚ, Komerční banka, Pošta a ještě klienti jídelny Zlatý klíč a cukrárny. Chci, aby město problém řešilo,“ přeje si Labík.


A jak se na celou záležitost dívá starosta Petr Mědílek?

 

Budou to řešit


„Jsem si vědom toho, že v centru je skutečně obtížné zaparkovat. Je to problém, který se bohužel neustále zvětšuje. Myslím si, že až se dostaví prodejna Plus, tak auta směřující na nákupy se postaví tam, čímž by se stávající parkoviště trochu uvolnila. Jednou z možností by také bylo vytvoření stání v objektu končící firmy Textonia. Budeme o všem ještě jednat,“ uvedl Mědílek. Ten slíbil, že město se bude celou záležitostí zabývat. Chcete vědět čím začne? Přijďte dnes na Den s Deníkem, který začíná od 15 hodin.