Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kamiony i nadále komplikují dopravu v Červeném Kostelci

Červený Kostelec - Od července, kdy začala v Náchodě první etapa rekonstrukce hlavního tahu z Polska na Hradec Králové, došlo na silnici vedoucí přes Červený Kostelec k výraznému nárůstu kamionové dopravy.

2.9.2016
SDÍLEJ:

Kamiony komplikují dopravu v Červeném Kostelci.Foto: archiv města

„Je jasné, že při opravách cest musí vést objížďky po cestách jiných. Problém je ale s neukázněnými řidiči, kteří si téměř padesátikilometrovou objížďku zkracují po jiných cestách. Dochází tak k ničení komunikací, které nejsou na tak velký provoz stavěny a hlavně ohrožují ostatní účastníky silničního provozu a chodce. V našem případě se jedná o komunikaci vedoucí od bývalého Elitexu do České Skalice. Proto bylo vyvoláno jednání se starostou České Skalice, Dopravním inspektorátem PČR a vedením červenokostelecké radnice, na kterém se domluvila opatření, které by vedla ke zmírnění zátěže této komunikace," vysvětlil místostarosta Červeného Kostelce Richard Bergmann.

Další problém, který vedení města trápí, je bezpečnost chodců, kteří se pohybují v blízkosti hlavní silnice 1/14, která je průtahem města. V ohrožení jsou pak především děti, které včera začaly chodit do školy.

„V této souvislosti město jednalo s obvodním oddělením Policie ČR o zvýšení kontrol přechodu pro chodce U Jána a v rámci možností nařídilo MP kontrolu nejfrekventovanějších přechodů na náměstí T. G. Masaryka i v době konce školního vyučování," upřesnil Bergmann.

Dále po odsouhlasení Dopravního inspektorátu Policie ČR osadila přechod u křižovatky Náchodská Letná přenosným dopravním značením snižujícím rychlost jízdy.

„I přes tato opatření je třeba dbát maximální opatrnosti a hlavně s dětmi o této situaci hovořit a upozorňovat je na možná nebezpečí," upozorňuje místostarosta.

Ještě k tomu doplňuje: „Rovněž bych rád vyzval dobrovolníky z řad veřejnosti, kteří by byli ochotni v ranních hodinách pomoci na přechodu pro chodce u křižovatky Náchodská Letná, aby se ozvali na telefonní číslo Městské policie v Červeném Kostelci 731 449 577, nebo na telefon místostarosty: 734 319 790. Rádi bychom rozšířili tým již fungujících dobrovolníků, kteří jsou na přechodu pro chodce u hornokostelecké školy a fungují na jedničku."

Co se týká doby celkové uzavírky opravované komunikace v Náchodě, je povolena dotčenými orgány do konce letošního listopadu. Nicméně snahou všech zúčastněných je tento termín maximálně zkrátit.

„Závěrem bych znovu rád apeloval na všechny občany a hlavně děti, v souvislosti s probíhající objížďkou, aby byly trpěliví, a to hlavně opatrní při pohybu v blízkosti ulic Náchodská a 17. listopadu," varoval místostarosta. (jim,kab)


Autor: Jiří Mach, Redakce

2.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Ilustrační foto.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení