Doprava na dokončenou část stavby byla převedena začátkem tohoto týdne. I nadále probíhá provoz v místech křižovatky kyvadlově, navíc je možné při průjezdu křižovatkou vjet pod už zprovozněný viadukt a pokračovat do další směrů ke křižovatce u Slávie.

„Pravdou je, že od druhé etapy jsme si trochu slibovali zlepšení průjezdu Náchodem, ale první dny po překlopení dopravy na druhou část komunikace bohužel nasvědčují tomu, že dokud nebude kruhák v provozu kompletně, zásadně se během stavby moc nezmění. Fronty kamionů v odpolední dopravní špičce jsou naopak mnohdy větší než bývaly. Aktuálně tak budeme muset přistoupit k již osvědčené spolupráci se státní policií a vjezd kamionů do Náchoda regulovat, aby nedocházelo ke kolapsu dopravy," uvedl starosta Jan Birke.

Jedním z důvodů, proč se provoz komplikuje, je složitější průjezd stavbou, kdy právě kamiony jsou nuceny zpomalit. „Svůj vliv má na celou situaci i nárůst počtu nákladních vozidel, typický právě pro podzimní období," dodal starosta Birke. Předpokládaný termín dokončení stavby okružní křižovatky u Čedoku v druhé polovině listopadu se nemění.