"Teďka jsem tam jela. Je to spíše na loď než na auto," potvrdila v komentáři na FB jedna z řidiček, jejíž auto projelo zaplavenou silnicí. Důvod byl zřejmý - na křižovatce před železničním mostem u vlakového nádraží tryskal z kanálu vydatný sloupec vody, která se pak valila Havlíčkovou ulicí dolů do Krčína. Někteří řidiči se raději otočili a jeli jinudy. "Sotva jsem to vyjela k Trundoj, ale pod most už jsem neriskovala, moje auto nemá ploutve," rozhodla se pro jinou trasu jedna z řidiček.

Kanalizace v Havlíčkově ulici se přitom dělala přede dvěma lety, takže by měla fungovat dobře. Ale pondělní průtrž byla tak intenzivní, že vodu valící se z dlouhého kopce nezvládla. "S kanalizací problém není, je tam dokonce nově udělaná odlehčovací komora. Jakmile se zvedne hladina, přeteče do odlehčovací stoky a je odvedena přímo do řeky. Ta průtrž byla ale tak prudká, že to prostě kanalizace nepobrala," uvedl novoměstský starosta Petr Hable s tím, že ale žádné škody hlášené nemá.

Že to v tu dobu bylo na silnici č. 285 opravdu spíše na kánoi než pro osobní automobil potvrzují videozáběry, které lidé zveřejnili ve facebookové skupině NovoMěšťáci a okolí.