VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kandidátní listiny úřady bedlivě zkoumají

Náchodsko - Ti, kdo chtěli kandidovat v blížících se říjnových komunálních volbách, měli poslední příležitost úderem úterní šestnácté hodiny. Do této doby museli na pověřených úřadech odevzdat k registraci kandidátní listiny stran a sdružení, které budou usilovat o hlasy voličů.

7.8.2014
SDÍLEJ:

Volby. Ilustrační foto.Foto: Deník/ Václava Simeonová

Přestože čísla jsou zatím předběžná, v deseti městech našeho regionu bylo podáno celkem 71 kandidátek. Správní odbory městských či obecních úřadů totiž budou tyto kandidátky podrobně studovat. Pokud objeví nedostatky, vyzvou patřičný subjekt k odstranění závad. Do 23. srpna pak musí úřady rozhodnout o registraci či odmítnutí kandidátních listin pro komunální volby. Vzhledem k této skutečnosti některé úřady na Náchodsku nechtěli názvy kandidujících politických stran a hnutí zveřejnit.

V Náchodě a Hronově by mělo kandidovat deset stran a hnutí, což je nejvíc z celého regionu. Zatímco v Náchodě odevzdali kandidátky Demokratická strana zelených a nezávislí kandidáti sdružení DSZ a NK, KDU-ČSL, KSČM, ODS, TOP 09, ČSSD, Nezávislí kandidáti a Strana zelených s podporou Liberálně ekologické strany (LES), Patrioti města Náchoda, Starostové a nezávislí a Východočeši, v Hronově chtějí strany zveřejnit až po registraci.

Jen o dvě kandidátky méně mají v Broumově, Novém Městě nad Metují a v Jaroměři. V Broumově kandidují ODS, KSČM, Volba pro Broumov, Sdružení Stěnava s Východočechy, ČSSD, KDU-ČSL, Nestraníci Broumov, TOP 09-STAN a Nezávislí.

„Pro volby do Zastupitelstva města Nové Město nad Metují bylo podáno osm kandidátních listin," potvrdil vedoucí odboru správního Josef Petera. Jedná se o kandidátky pěti politických stran ČSSD, KDÚ-ČSL, ODS, KSČM, TOP 09, jednoho politického hnutí STAN. Dále podalo kandidátní listinu jedno sdružení politické strany a nezávislých kandidátů Volba pro Nové Město a jedno sdružení politického hnutí a nezávislých kandidátů Východočeši Nové Město nad Metují.

Jaroměřský městský úřad konkrétní informace o jednotlivých kandidujících stranách zatím nesdělil.

V Červeném Kostelci obdrželi listin sedm. Kandidovat ve volbách by chtěli ODS, KDÚ-ČSL, KSČM, Nezávislí, Kostelec pro lidi, Spolu občané a Sportovci.

Šest kandidátek mají na úřadech v Polici nad Metují a v České Skalici. „Registrační úřad v Polici nad Metují v zákonné lhůtě přijal celkem šest kandidátních listin pro volby do zastupitelstva obce Police nad Metují. Názvy těchto volebních stran však uvést nechceme," informovala Deník Eva Gennertová z polického městského úřadu.

V České Skalici obdrželi kandidátky od ODS, KSČM, Sdružení nezávislých kandidátů a politického hnutí Starostů a nezávislých Vzhůru Skalice, Koalice politických hnutí Otevřená radnice a politického hnutí Úsvit přímé demokracie a od dvou nezávislých kandidátů, kteří se nazývají Pro město a Sdružení nezávislých kandidátů.

Na úřadě v Teplicích nad Metují přijali pět kandidátních listin. Jsou mezi nimi KSČM, politické hnutí Starostové a nezávislí a tři sdružení Nezávislí 2014, Svornost a Tepličtí patrioti.

Nejméně kandidátek mají v Meziměstí, a to pouhé tři. Názvy stran či hnutí městský úřad odmítl sdělit.


Autor: Regina Hellová, Jiří Mach

7.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení