Například ve Ski areálu Kamenec v Teplicích nad Metují je lyžařská sezona v plném proudu. Lyžuje se zde na přírodním a technickém sněhu, který tvoří celkově vrstvu 30 až 60 cm. Podmínky pro lyžování jsou zde velmi dobré. Ve všední dny je zatím provozní doba od 14 hodin, večerní lyžování se v Teplicích koná v úterý, ve čtvrtek a v sobotu v době od 17 do 20 hodin. V areálu je možnost zajištění kontaktu výuky na lyžích a snowboardu - informace získají zájemci u pokladny. Za jednu jízdu zde zaplatí děti osm korun, dospělí jedenáct korun. Celodenní permanentka pro děti vyjde na 200 korun, dospělí zaplatí o šedesát korun více.

V nedaleké Polici nad Metují se lyžuje v lokalitě Nebíčko. Tamní lyžařský vlek je v provozu každý den odpoledne od 15 do 17 hodin, o víkendu je zde i dopolední či večerní lyžování. Na Štědrý den si zde děti zalyžují zadarmo. Jak bude vlek fungovat o nadcházejících vánočních svátcích se mohou zájemci dozvědět na adrese: www.policko.cz v sekci Lyžování na Policku.

Na Janovičkách u Broumova se také lyžuje, na své si přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí. K dispozici je zde hned několik lyžařských vleků, mimo jiné také provázkový vlek pro děti. Nechybí ani snowboard park. „Lyžuje se tu ostošest, máme i noční lyžování, je tu 50 centimetrů sněhu,“ uvedl Dušan Vít, správce areálu.

Lyžařské vleky zvou na kopce

Další vlek, kam mohou lyžaři nejen z Policka a Broumovska zavítat, je v Machově. Jak nám řekl Jiří Krtička, starosta Machova, vlek začal jezdit včera ve dvě hodiny odpoledne. Kapacita machovského vleku je 350 osob za hodinu, jeho délka je 550 metrů. Na své si přijdou kromě lyžařů také běžkaři, neboť v okolí je celá řada upravovaných běžeckých stop. Pod vlekem je k dispozici parkoviště o kapacitě 50 parkovacích míst.

Také v Náchodě je v provozu lyžařský vlek Brabák v Bělovsi, který pojme 400 osob za hodinu. Jeho délka je 266 metrů. Jak nám řekla obsluha tohoto náchodského vleku, kopec je pěkný, nevydřený, se zhruba dvaceticentimetrovou sněhovou vrstvou. Ve všední dny se tu lyžuje od 16 do 19 hodin, o víkendech od 9 do 17 hodin.