Medailonek
Jméno, příjmení: Hana Nedvědová
Kandidující strana: Hronovští patrioti
Dosavadní profese: starostka města
Věk: 48
Rodina: dcera a syn
Životní/pracovní motto: Co nás nezabije, to nás posílí

Deník připravil sérii menších rozhovorů s novými či staronovými starosty a starostkami ve městech v regionu. Dnes si přečtete sedmý z nich, a to se starostkou Hronova Hanou Nedvědovou.

Máte i po letech ve funkci na radnici elán?
Do práce mám obrovský elán, protože po těch útocích, které byly před volbami, tak to mě tak nabudilo a zapříčinilo to, že nyní mám síly ještě více. Jsem člověk, který chce dokázat a vyvrátit ty nesmyslné pomluvy a lži. Tak když se objeví soupeř, tak mě to nabíjí.

Přijdete s něčím novým ve směřování města i po několika dosavadních letech na radnici?

Myslím, že přicházíme s něčím novým neustále. Reagujeme na to, jaká je momentálně situace. Stále něco inovujeme a zlepšujeme, nebo se alespoň snažíme. Musíme znovu zapracovat na strategii Hronova a byla bych ráda, kdyby se do ní zapojilo více lidí, než to bylo v dotazníkové formě. Připravujeme veřejná projednávání, abychom slyšeli od samotných občanů jejich názory. Je smutné, že se vždy zapojí jen malý zlomek lidí a když se něco realizuje, tak to všichni bokem pomlouvají.

Nebo máte nějaký resty z minulého období?

Co se nám nepovedlo uskutečnit a bylo to připravené, tak je celková revitalizace parku. Tak to je jedna z věcí, která by se měla dokončit.

A jaké největší investice tedy město čekají v příštím roce?

V příštím roce je priorita dokončení akce Zbečník, kde je potřeba dokončit práce v bočních uličkách. Bude se tam dodělávat kanalizace a veřejné osvětlení. Podle financí se budou dělat i povrchy cest.

Jaké pak budou ty největší investice během celého volebního období?

V dalším období to je zatím velká neznámá. Máme připravenou širokou skupinu na využití evropských fondů v dalším programovém období. Jedná se asi o patnáct až dvacet vecí, které bychom chtěli udělat. Jedná se o větší investice. Například oprava fasády a klempířských prvků na Jiráskově divadle. Zatím to je v přípravě a podle toho, kolik se podaří sehnat peněz, tak se bude postupovat.

Bylo složité domluvit po volbách koalici?
Ne. O tom, že budeme pokračovat ve staronové koalici s drobnou obměnou byli domluveni pět minut po volbách.

Zvedáte telefon i po pracovní době?

Samozřejmě že zvedám a to 24 hodin denně.