O zrušení kina se totiž na radnici debatuje každý rok. Jeho provoz je drahý a ztrátovost veliká. „Město kino dotuje v rámci rozpočtu na kulturu. Loni jsme například každého diváka dotovali asi 27 korunami,“ sdělila starostka města Ida Seidlmanová.


Dodala, že pracovnicí kina Ivanou Richterovou bylo nedávno konstatováno, že diváky nyní přitahuje hlavně český film.

 

Český film láká


Proto bylo doporučeno ho také více objednávat. Zatím to funguje a vypadá to, že se začíná blýskat na lepší časy.


„Například na Ro(c)k podvraťáků přišlo 52 lidí , Obsluhoval jsem anglického krále pak zhlédlo 225 a Kvasku 153 diváků,“ sdělila potěšeně Ivana Richterová. Vůbec největší úspěch však potkal kino tento týden v úterý, kdy na český film Vratné lahve zavítalo neuvěřitelných 373 diváků, lístky byly vyprodány a někteří zájemci odcházeli od pokladny dokonce s nepořízenou.

 

Hlavně nezavírat


„Celkově promítáme čtyřikrát do měsíce. Český film plánujeme zařadit vždy alespoň dvakrát. Chceme docílit i toho, aby se k lidem dostal co nejdřív. Dnes už to jde. Pamatuji, že třeba za minulého režimu jsme museli nejdřív odehrát několik sovětských filmů, než jsme dostali něco po čem jsme toužili,“ vzpomíná Richterová.


Ta věří, že díky uvádění českých filmů, které lidi baví, se návštěvnost do budoucna zvýší a ke zrušení kina nedojde. „Jak by se jednou zavřelo, tak se už neotevře. Doufám, že město bude v tomto ohledu rozumné a vstřícné,“ přeje si Richterová.