„Po 22 letech působení naší destinační společnosti pod názvem Branka, o. p. s. došlo k jejímu přejmenování na Kladské pomezí, o. p. s. Název organizace se tak sjednotil s názvem regionu, ve kterém působí,“ začala ohlédnutí za loňským rokem legislativními změnami Markéta Venclová z Kladského pomezí.

Vladimír Kremlík
Vedení kraje řešilo otázku dopravy

Od května do září jezdily regionem cyklobusy, rodiče s dětmi cestovali a soutěžili s Toulavým batohem a téměř osm tisíc návštěvníků se zúčastnilo Festivalu zážitků na téma vojenská historie, která formovala naše česko-polské příhraničí. „Pokračovali jsme také v projektu Čapek, který představuje místa spjatá s pobytem sourozenců Čapkových v celém kraji, a k nabídce výletů jsme přidali možnosti stravování a ubytování,“ pokračuje Markéta Venclová, a dodává, že po stopách slavného spisovatele se vydal rovněž pořad Výleťák.

V letošním roce Kladské pomezí nabídne nový projekt věnovaný životu Boženy Němcové, který bude představen v březnu. „Na každý den letních prázdnin připravujeme zážitky v podobě netradičních prohlídek na téma tradice. Více informací vám prozradí naše sociální sítě a web www.kladskepomezi.cz,“ připomíná Markéta Venclová.

Pratur
Pratuři dorazí na Josefovské louky, jejich síla a nevybíravost parku pomůže

Jiří Řezník