„Základním materiálem je ilustrovaná mapa Kladského pomezí, která vám poslouží jako zdroj inspirace, ale také jako herní list. Právě do ní totiž budete sbírat razítka, která získáte na jednotlivých výdejních místech. Pokud nasbíráte pět různých razítek, můžete se vydat do některého z informačních center našeho regionu, kde získáte malou pozornost. Nově jsme pro vás připravili odměny v podobě balzámu na rty nebo píšťalky s logem Toulavého baťohu. Pokud vyplníte i registrační formulář, budete zařazeni do slosování o hodnotné ceny,“ vysvětluje Markéta Tomanová z obecně prospěšné společnosti Kladské pomezí.

Brutal Assault v Josefově.
Metalový festival Brutal Assault se přesouvá na rok 2021

Vyhlášení výherců soutěže se uskuteční v říjnu roku 2021, což je další novinkou oproti předchozím ročníkům. Pokud se vám nepodaří nasbírat pět razítek letos, můžete si mapu schovat a pokračovat v roce následujícím, a to až do konce září. A na jaké ceny se můžete těšit? Tou hlavní je týdenní pobyt v kempu Brodský pro čtyřčlennou rodinu včetně zapůjčení koloběžek. Dále můžete hrát o rodinný víkendový pobyt v hotelu Rajská zahrada s volným vstupem do hotelového wellness, víkendový pobyt na farmě Wenet pro 2 osoby, zážitkový den v Adršpachu, rodinnou vstupenku do podzemního města Osówka či rodinnou vstupenku do pevnosti Josefov.

Tištěnou mapu si budete moci vyzvednout v informačních centrech na konci měsíce června. Více informací naleznete na webu toulavybatoh.cz.

V nejpřísněji chráněné lokalitě Adršpašsko-teplických skal ochránci přírody na konci dubna zlikvidovali nelegální tábořiště, ze kterého odvezli šest pytlů s potřebami pro bivakování a horolezectví.
Uživatel nelegálního bivaku v přírodní rezervaci se přiznal, vyvázl s pokutou