Stejně jako v minulých letech se zde budou prezentovat rovněž zástupci náchodského okresu v jednotném oblečení. Oděni budou letos v černém se zelenými šálami, protože Kladské pomezí má v logu zelenou barvu.

V působivé expozici Královéhradeckého kraje budou pod vlajskou Kladského pomezí zastoupena města Náchod, Broumov, Červený Kostelec, Hronov, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Jaroměř, Teplice nad Metují a obec Adršpach. Přidal se také jako obvykle náchodský pivovar Primátor a tentokrát i Svazek obcí Jestřebí hory. Chybět, jako obvykle, bude Meziměstí, které se Regiontouru neúčastní.

„Královéhradecký kraj zadal vytvoření nové expozice, která by měla být variabilní, nápaditá a nadčasová s tím, že by měla sloužit dva až tři roky,“ řekla nám Marcela Štěpánková, vedoucí Svazu cestovního ruchu Branky, který se podílí na organizaci účasti Kladského pomezí.
Expozice, která bude poschoďová nahoře se zimním barem pod Sněžkou a zavěšenou figurínou lyžaře na vleku, bude přístupná ze všech stran a propojená s expozicí Libereckého kraje, kde je hlavním motivem Ještěd. V expozici budou kromě Kladského pomezí zastoupeny další čtyři významné oblasti – Hradecko, Český ráj, Krkonoše a Orlické hory.

„Kladské pomezí obsadí šest pultů. Každým rokem se prezentuje jedno z měst pomezí. Branka pro letošní rok pověřila město Hronov, aby se stalo patronem expozice, protože letos slaví 650 let od svého vzniku,“ uvedla Štěpánková. Doprovodný program zajistí hronovští ochotníci, prostor dostanou také některé hronovské firmy s krátkými reklamními spoty. Pro návštěvníky je připravena, kromě zbrusu nových propagačních materiálů, také anketa s cenami a ukázky promítání z nejdůležitějšího festivalu amatérského divadla v zemi – Jiráskův Hronov. Připomenuti budou pro návštěvníky formou anketního kvízu slavní rodáci města Hronova jako jsou Alois Jirásek či Egon Hostovský.
Samotná expozice Kladského pomezí bude tvořena panlem za pultíky, na kterém budou loga a název Kladské pomezí. Nebude chybět ani velká plazmová televize, kde budou po celé čtyři dny promítány ukázky hezkých míst či pamětihodností jednotlivých účastníků z Kladského pomezí. Expozice bude obohacena velkoformátovými fotografiemi jednotlivých měst a mapa. Speciální prostor bude mít Hronov. Uprostřed bude zázemí pro propagační materiály. Každý z letošních účastníků si vydal své propagační materiály, kterými se bude chtít na veletrhu pochlubit. „Hezký materiál má například Adršpach,“ nastínila Štěpánková, která označila za hlavní smysl účasti na veletrhu Regiontour v Brně propagaci. „Rádi bychom svou účastí přilákali více turistů do naší oblasti, protože se domnívám, že jim máme co nabídnout. Věříme, že se jim bude expozice líbit a děláme vše pro to, aby k nám více jezdili,“ dodala Štěpánková. Náklady na Regiontour se vyšplhají do výše zhruba 200 tisíc korun.