Poslankyně Zdeňka Horníková (ODS) má již jasno. Poslanci by se podle ní neměli stydět dát svůj postoj najevo. „Budu volit Václava Klause, protože prezidentský úřad vykonával pět let zodpovědně a důstojně. To se ostatně odráží i na průzkumech veřejného mínění,“ říká poslankyně a dodává, že Klaus má jasné názory na uspořádání věcí veřejných a umí je srozumitelně sdělit lidem. „Dodržuje politické dohody, má široký politický a společenský rozhled. Nevidím lepšího kandidáta,“ tvrdí.


Naopak poslankyně Soňa Marková (KSČM) vidí budoucnost naší země v Janu Švejnarovi. K osobě Václava Klause má totiž několik výhrad. „Václavu Klausovi nefandím. Jeho názory si mezi sebou často odporují. Také se mi nelíbí jeho arogance,“ sdělila nám poslankyně Marková.


Poslanec Jiří Hanuš (KDU–ČSL) se nám se svým favoritem nesvěřil. „Zatím je podle mého názoru brzo, ještě jsem se definitivně nerozhodl. Nyní pozoruji, co oba kandidáti na prezidentský post vyvádějí a připadá mi to trošku jako divadlo,“ svěřil se Deníku Jiří Hanuš.


Senátor Petr pakosta nás po uzavírce včerejšího vydání kontaktoval a informoval nás, že je jednoznačně pro Václava Klause.