Kontejner se začne plnit v úterý v noci v Červeném Kostelci v prostorách firmy Batist, pokračovat se bude v Brně. Zásilku, jejíž obsah je určen především pro malomocné v Indii, do země určení přepraví z německého přístavu Bremerhaven námořní loď Eugen Maersk.

„Letošní kontejner obsahuje zdravotnický materiál za více než 2,5 milionů korun a léčiva včetně antibiotik, dezinfekce do ran a hroznového cukru Glukopuru v hodnotě skoro 1,4 miliony korun. Peníze na nákup těchto potřeb získala Nadace od firem i dobrodinců. Oproti minulé zásilce odešleme Misionářkám lásky více podpažních berlí, protože o ně zvláště prosily.  Protože jsme nakupovali od osvědčených výrobců, výraznou měrou jsme ušetřili na pořizovacích nákladech, za což všem dodavatelům velmi děkujeme. Rovněž děkujeme všem dárcům, kteří přispívají na nákup zdravotnických potřeb," uvedla Dana Jarošová, předsedkyně nadační správní rady.

Nakládání kontejneru určeného pro Indii.Zdroj: archiv nadaceNadace sv. Františka z Assisi byla založena v Brně roku 1993. Od té doby odeslala do Indie více než 327 tun zboží, zejména zdravotnického materiálu, v hodnotě téměř 89,5 milionů korun. O náklad se v Indii postarají řeholní sestry a bratři Matky Terezy z kongregace Misionářky lásky a využijí jej ve 44 domovech a centrech převážně při péči o malomocné pacienty.

Misionářky lásky založila v roce 1948 v indické Kalka-tě Matka Tereza. Zaměřují se na ty, kterým nikdo nepomáhá a kteří jsou ve společnosti nejvíce ohroženi.