Nepřišly si ale užívat vodních radovánek, nýbrž přišly si užít spousty zábavy na tradiční „Velký dětský den", který pro ně uspořádal TJ Sokol společně s SDH Velký Dřevíč.

Celý program zahájil svým vystoupením kouzelník Miloš Malý a po něm již začal boj o Dřevíčské groše.

Po celé odpoledne se konala v celém areálu koupaliště spousta originálních soutěží a také her, v nichž bylo třeba ukázat svou zručnost, zdatnost, ale i bystrost.

Dřevíčské groše byly za odměnu

Za každou úspěšně splněnou disciplínu obdržel soutěžící „Dřevíčské groše", za které si bylo možné zakoupit podle získaného množství některou z mnoha atraktivních cen.

Po celou dobu bylo možné si též vyzkoušet jak se stříká z opravdové hasičské hadice či se nechat povozit na valníku za modelem traktoru.

Představen byl i model Tatry s podvalníkem, na kterém byl přepravován model tanku, ten byl též vypracovaný do posledního detailu, což předvedl na ukázkové jízdě při které se střílelo i z kanónu.

Pro pobavení bylo možné využít skákacího hradu, povozit se na koních, zaskákat si na bungee trampolíně, povozit se na řetízkovém kolotoči nebo využít nabídky hronovských vodáků a povozit se na kánoích po vodní hladině koupaliště.

Velký zájem byl o malování na obličej, kde se po celou dobu čekalo ve frontách.

Děti dováděly v pěně od hasičů

Velkým překvapením byla hasící pěna, kterou na závěr nastříkali hasiči a děti si v ní pořádně zadováděly.

Dobře zorganizované odpoledne si děti užily a dosytosti se vyřádily. A že vše vyšlo podle plánu pořadatelů bylo znát po ukončení akce, kdy měli rodiče problém přemluvit děti, že už je čas jít domů.

„Dětský den byl druhou akcí, kterou jsme tento víkend pořádali a jsem rád, že nám bylo příznivě nakloněno počasí a nezmokli jsme. Vše nám vyšlo skoro podle plánu a všichni, kteří pomáhali s přípravou a organizací, si zaslouží pochválit, jelikož bez ochoty spousty dobrovolníků by se takovýto maratón nedal zvládnout… Ale vše je úspěšně za námi a nikdo z návštěvníků snad nelitoval, že na dřevíčské koupaliště zavítal, ať již se jedná o sobotní Lávku a nebo nedělní Dětský den," řekl s úlevou jeden z hlavních pořadatelů Martin Křička.

Jiří Mach