Pro návštěvníky je vše připraveno a vodu sluníčko rychle prohřívá. Na své si přijdou všechny generace, od těch nejmenších, až po dospělé.

Jak řekl správce koupaliště Vladimír Horák, tak letošní sezóna začala se zpožděním, a to kvůli dlouhotrvajícímu nepříznivému počasí.

Hlavně, aby přálo počasí

„Před zahájením provozu se žádné problémy nevyskytly, pouze se provedla běžná údržba a příprava všech zařízení, včetně uvedení do provozu. Jsme plně připraveni přivítat návštěvníky. Hlavně potřebujeme, aby nám přálo počasí. První větší návštěvnost očekáváme na víkend. Je jen škoda, že místní využívají koupaliště minimálně a největší klientelu většinou tvoří Poláci," uvedl Horák. Problémem je, že na koupališti není možno přihřívat vodu, což hodně chybí. „Vše je nyní závislé jen na teplotě vzduchu. Nebylo by špatné, do budoucna nainstalovat solární ohřev, ale to je závislé na financích a prioritách vedení města, které koupaliště vlastní," doplnil Vladimír Horák.

Pro děti jsou k dispozici dvě brouzdaliště, jedno je pro ty nejmenší a druhé pro odrostlejší. Využít mohou i houpačky a pískoviště. Pro dokonalé vyřádění jsou na velkém bazénu k dispozici tobogány a spousta místa pro plavání.

Na koupališti je též hřiště na plážový volejbal a stoly na stolní tenis. Na občerstvení je možné využít dva stánky, nebo přilehlou restauraci.

Na koupališti mají stanoviště i plavčíci, kteří jsou v případě potřeby připraveni poskytnout i první pomoc.