Podle slov Vasila Bulčoka, ředitele Technických služeb, jež koupaliště spravují, je příčinou takového poklesu nejen nepřízeň počasí, ale určitou roli zde hraje i otevření nově zrekonstruovaného koupaliště v Náchodě.

Loni bylo lidí více

Plovárna ve městě pod Ostaší zahájila tento rok provoz v polovině června. V průběhu následujícího měsíce na ni zavítalo přibližně 2800 milovníků „cachtání“. V srpnu sem pak zatím dorazilo smočit tělo okolo tisícovky lidí.


„Loni byla návštěvnost určitě vyšší. Červenec měl více horkých dnů. Letos je situace o něco jiná. Počasí nám první prázdninový měsíc nedovolilo otevřít hned čtrnáctkrát,“ informoval nás ve středu strojník Tomáš Vacek, který zde vede pečlivé zápisy.


Ani polovina srpna koupališti převážně nepřeje. Návštěvnost se začátkem tohoto týdne pohybovala mezi 40 až 70 lidmi. Ti se například ve středu museli spokojit s teplotou vody okolo 22 stupňů.

Přihřívání nebude

„Kdyby měla tak o tři stupínky více, bylo by to příjemnější. Vydržet se to ale dá. Ve vodě uděláme pět až deset temp a už je to dobré. Když poté vylezeme ven, dáme si třeba teplou čokoládu,“ nechala se slyšet Marie Umlaufová z Police nad Metují, která je prý jinak se zdejší plovárnou velmi spokojená a pokud svítí sluníčko, tak na ni nechybí.


Ti, kteří by uvítali koupaliště, jehož minimální teplota vody byla zatím letos 18 a maximální 26 stupňů, teplejší, budou mít i v budoucnu smůlu. Žádné přihřívání se zde totiž neplánuje.


„Teplota vody na polickém koupališti je každý rok přibližně stejná. Myslím si, že si na ni již lidé zvykli. Provoz plovárny je už tak drahý a přihřívání vody by náklady ještě více navýšilo,“ vysvětlil ředitel Technických služeb Vasil Bučok.