Ta tentokrát nesla označení Český den proti rakovině. Lidé, kteří si zmíněný symbol koupili, přispěli na nádorovou prevenci, na zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu provozu Ligy proti rakovině i onkologického výzkumu.


„O květy je mezi veřejností poměrně veliký zájem. Někteří lidé nás dokonce sami oslovují,“ sdělily Gabriela Patriková a Kateřina Linhardtová, které prodávaly měsíčky na náchodské Kamenici. Od studentek si jeden zakoupil také Michael Heller z Náchoda. „Tato sbírka je pro dobrou věc, a tak ji neváhám podporovat. Přispívám prakticky každý rok,“ prozradil muž.


Květinový den pořádala včera již po jedenácté Liga proti rakovině Praha. Její náchodská pobočka se do akce zapojuje asi od roku 2000. V minulých letech věnovala z výtěžku této sbírky například 40 tisíc korun Hospici Anežky České v Červeném Kostelci, a to na zakoupení polohovacího lůžka, Dále poskytla rehabilitačnímu centru FAUST Náchod přístroj pro lymfodrenáže pacientek po operaci prsu, náchodskou nemocnici obdarovala odbornou zahraniční onkologickou literaturou a přispěla částečně onkologickým pacientům na rekondiční pobyty.